Panevėžio kolegijos dėstytoja J. Dilienė: „Darbas su studentais skatina nuolatos tobulėti“

Tęsiame interviu ciklą „Panevėžio kolegijos veidai“. Šį kartą kalbiname Panevėžio kolegijos studijų programos „Teisė“ absolventę, o dabar ir dėstytoją Jovitą Dilienę.

Kokios aplinkybės nulėmė tai, kad tapote dėstytoja? Kuo sužavėjo ši profesija?

Baigus studijas gavau pasiūlymą prisijungti prie akademinės Panevėžio kolegijos bendruomenės, taigi čia buvo žengtas pirmas laiptelis link darbinės patirties. Panevėžio kolegijoje dirbu jau daugiau nei 10 metų. Šiuo metu pagrindinės pareigos – Viešųjų pirkimų specialistė, taip pat nuosekliai įsilieju į dėstytojų gretas.  Kai žmogus turi sukaupęs tinkamą bagažą žinių ir praktinių įgūdžių, tai ateina laikas jomis pasidalinti su tais, kurie jų siekia. Darbas su studentais skatina nuolatos tobulėti ir pažinti save.

Kaip manote, koks turėtų būti geras dėstytojas?

Savaime suprantama, kad geras visiems nebūsi. Kur kas svarbiau rasti kontaktą su studentais, bendrauti ir bendradarbiauti. Svarbu priimti ir gerbti studentų nuomonę. Reikia būti nešališku, sąžiningu prieš kitus ir patį save, nestovėti vietoje, domėtis naujovėmis, taikyti pažangius metodus.

Ką laikote geru, pavyzdingu studentu?

Malonu kai studentai klauso, turi drąsos klausti, komunikuoti, nebijo atrodyti neprotingai. Smagu kai išgirsta tai, kas jiems sakoma, ypač kai atkreipia dėmesį į pastabas ir supranta, kad mes esam tam, kad padėtume. Džiugina grupėse jaučiama ne konkurencija dėl geresnio įvertinimo, o vieningumas ir draugystė.

Kokiais būdais stengiatės sudominti savo studentus paskaitų metu?

Panevėžio kolegijoje studijuodama teisę sutikau dėstytojų, kurie man iki šiol liko tikro dėstytojo pavyzdžiu. Dabar būdama kitoje pusėje ir pati siekiu būti pavyzdžiu. Su studentais bandau rasti tą cinkelį, kuriuo galėčiau išlaikyti jų dėmesį. Visi moka skaityti, todėl stengiuosi sudominti per praktinius dalykus, pasidalinant asmenine darbine patirtimi, pateikiant įvairių pavyzdžių.

Papasakokite trumpai apie save, savo laisvalaikį.

Po darbo valandų geriausiais draugais tampa bėgimo bateliai arba dviratis. Toks aktyvus laisvo laiko leidimas man ne tik sportas, bet tuo pačiu ir disciplinos, iššūkių, užsispyrimo ugdymas. Kai pavargsta kojos, sportuoju širdimi. Bet gyvenime išmokau dėlioti prioritetus, todėl sugebu suderinti laiką sau, šeimai, draugams.

Ko palinkėtumėte studentams, ieškantiems savo kelio į sėkmę?

Palinkėčiau išmokti nepasiduoti, pasinaudoti visomis pasitaikančiomis galimybėmis, nepamirštant, kad tame kelyje bus ir ribojančių ženklų, neplanuotų posūkių ar sustojimų, tam tikrose atkarpose netenkins kelio danga, pakeleiviai. Suprasti, kad principai ne visada padeda pasiekti užsibrėžtus tikslus, esant rimtiems argumentams nebijoti pakeisti nuomonės. Nelaukti kol kažkas paduos, o patiems eiti, ieškoti, siekti ir pasiimti. Žmogų lydi sėkmė beveik visame kame, kur jis jaučia beribį entuziazmą. Tikėkite, kad bet kuris Jūsų pasirinkimas veda prie naujos nuostabios patirties, anksčiau ar vėliau taip ir nutiks. Sėkmingų pasirinkimų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: