Panevėžio krašte aferistų ir jų aukų nemažėja

Nepaisant visuomenės informavimo priemonėse kasdien mirgančių pranešimų apie telefoninius ir internetinius sukčius, apgautųjų nemažėja. Remiantis oficialia informacija pernai sukčiai Lietuvoje išviliojo 10,2 milijono eurų, tačiau panašu, kad jų apetitas ne tik nemažėja, bet auga.

Sausio 18 dieną apie 17 valandą 1967 metais gimęs panevėžietis į savo telefoną gavo nuorodą, o ją atidaręs ir suvedęs tam tikrus duomenis nuo sąskaitos prarado 1200 eurų.

Tą pačią dieną apie 20 valandą panašią ar analogišką SMS žinutę į savo mobiliojo ryšio telefoną gavo ir 1970 metais gimusi Pasvalio rajono gyventoja. Moteriai atidarius atsiųstąją nuorodą nuo sąskaitos nugaravo 260 eurų.

Sausio 24 dieną apie 14.30 valandą 1970 metais gimusi panevėžietė internete rado skelbimą apie parduodamą galimai nebrangią auksinę grandinėlę ir ja susigundžiusi tariamam pardavėjui pervedė 250 eurų. Tačiau, kaip tokiais atvejais dažnai būna, moteris papuošalo nesulaukė, o pardavėjas dingo.

Trečiadienį šiek tiek po 15 valandos policija registravo vienos Pasvalyje veikiančios bendrovės pareiškimą, kuriame buvo nurodoma, jog įmonė gavusi galimai suklastotą laišką iš tariamų partnerių užsienyje apie pasikeitusią tiekėjų sąskaitą į ją pervedė 9921,6 euro, tačiau greitai paaiškėjo, jog partneriai jokio laiško nesiuntė, sąskaitos nekeitė ir pinigų negavo.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: