Panevėžio krašte besiskiepijančiųjų nuo COVID-19 viruso katastrofiškai mažėja

Panašu, kad Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos ketinimai 70 procentų Lietuvos populiacijos, kas išvertus į normalią kalbą reikštų, kad tiek šalies gyventojų numatyta paskiepyti iki valstybės įkūrimo – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos – liepos 6-osios bliūkšta kaip muilo burbulas.

Šios savaitės pradžiai Panevėžio mieste buvo paskiepyta 44,4 proc. o Panevėžio rajone – 45,3 proc. visų gyventojų. Jei anksčiau norintieji skiepo nesugebėdavo prisiskambinti registracijai, dabar galima užsiregistruoti ir pasiskiepyti tą pačią dieną, nes šaldytuvuose guli tūkstančiai nepanaudotų įvairiausių visų gamintojų vakcinų dozių.

Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba neslėpė, kad panevėžiečiai vis vangiau registruojasi vakcinacijai nuo COVID-o. Anot jo, paskutiniais duomenimis savaitės pradžioje Panevėžyje buvo likę apie tris tūkstančius nepanaudotų visų Europos Sąjungoje registruotų vakcinų dozių.

„Besiskiepijančiųjų aktyvumas tikrai sumažėjęs. Kas tikrai norėjo, jau pasiskiepijo. Dabar galima registruotis ir pageidaujamos vakcinos skiepą gauti tą pačią dieną“,- sakė M.Burba, o pasiteiravus kas įtakoja tokį abejingumą skiepams, akcentavo, jog į tokį klausimą atsakyti sunku. Sveikatos apsaugos specialistas minėjo, jog tai galėjo lemti nusistovėję geri orai ir tautiečių noras poilsiauti bei sumažėjęs sergamumas. Jis teigė abejojantis, ar vertinant dabartinį gyventojų aktyvumą skiepytis, prezidento G.Nausėdos prognozėms bus lemta išsipildyti.

M.Burba, paklaustas apie privalomą vakcinaciją, sakė, jog mes nebegyvename tais laikais, kai buvo ribojama laisvė ir galimybė asmeniškai priimti sprendimus, tačiau teigė, jog kiekvienas iš mūsų yra visuomenės dalis, todėl saugodamiesi ar saugodami save, turėtume neužmiršti ir aplinkos, kurioje gyvename, jausti atsakomybę bei saugoti ne tik save, bet ir aplinkinius.

Panevėžio rajone, nors ketvirtadienį ir penktadienį skiepijimas Velžio vakcionavimo centre vyko be išankstinės registracijos, tai yra gyvos eilės principu, atitinkamai buvo paskiepyta tik 64 ir 90 žmonių.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė sutiko, kad gyventojų aktyvumas skiepytis yra gerokai kritęs ir dabar yra nemažas nepanaudotas įvairių vakcinų likutis, tačiau vylėsi jog jis bus išnaudotas revakcinacijai – tai yra antram skiepui.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: