Pixabay nuotr.

Panevėžio krašte geriausiu atveju paženklinti vienas iš trijų sargių ar rainių

Remiantis neoficialia informacija iki gegužės 1-osios Lietuvoje buvo suženklinta maždaug ketvirtadalis visų žmonių augintinių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento direktoriaus Žydrūno Vaišvilos nuomone, Panevėžio mieste ir rajone galėtų būti paženklinta iki trečdalio visų šunų ir kačių, tačiau ši nuomonė yra subjektyvi, nes jokios tikslios globotinių statistikos nėra ir niekas jų nesuskaičiavo.

Nors privalomas naminių gyvūnų ženklinimo terminas buvo gegužės 1-oji diena, akivaizdu, kad dauguma šalies gyventojų ignoravo valdžios nurodymą. Iki to laiko Panevėžyje buvo paženklinta maždaug 8 tūkst., o Panevėžio rajone – apie 4,3 tūkst. gyvūnų. Aktyviausiai procesas vyko balandžio pabaigoje, kai buvo nemokamai ženklinami socialiai remtinų žmonių augintiniai.

Ž.Vaišvilos teigimu, pastaruoju metu gyvūnų ženklinimo tempai yra šiek tiek sulėtėję, tačiau procesas tebevyksta. Per pirmą gegužės dekadą Panevėžyje buvo paženklinta 250, o Panevėžio rajone – 300 naminių gyvūnų.

Ž.Vaišvilos žodžiais, nei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, nei policija, nei savivaldybių institucijos jokių baudžiamųjų akcijų neplanuoja, nes ženklinimo tikslas nėra nubausti žmogų, tačiau bus reaguojama į skundus, o nepaženklintų augintinių savininkai bus įspėjami. Vėliau tokiems asmenims gali būti skiriama bauda nuo 30 iki 120 eurų, o nusižengus pakartotinai jiems piniginę gali tekti paploninti nuo 120 iki 230 eurų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: