AINA.LT nuotr.

Panevėžio krašto darbdaviai prisitaiko prie augančių energetikos kainų? Bedarbių tik mažėja…

Nors visai neseniai bendrovė „Rokiškio sūris“ dėl neproporcingai išaugusių energetikos kainų pranešė atleisianti šimtą Ukmergės padalinio darbuotojų, o ir kiti verslininkai svarsto apie gamybos nutraukimą ar laikiną jos sustabdymą, Užimtumo tarnybos Panevėžio skyriaus klientų aptarnavimo departamente tvyro visiška ramybė. Susidaro įspūdis, kad velnias jau nėra toks baisus, koks jis piešiamas.

Nedarbas mažėja…

Pasiteiravus apie nedarbo lygį Panevėžio krašte, Panevėžio klientų departamento partnerysčių valdymo koordinatorius Aurimas Šaltis nurodė, jog rugsėjo 1 dienai Panevėžyje buvo fiksuotas 7,7 proc.., Panevėžio rajone – 7,6 proc., o Panevėžio apskrityje – 8,5 proc. nedarbas, kuris mažėja visus šiuos metus, ir Panevėžyje sumenko 1,5 proc., rajone – 2,4 proc., apskrityje – 2,2 proc.

Pasidomėjus nedarbo tendencijomis, A.Šaltis atsakė, jog tradiciškai šaltuoju metų periodu, pasibaigus sezoniniams darbams, nedarbo lygis šiek tiek išauga, tačiau atmetus šį faktorių, didesnio nedarbo lygio augimo šiuo metu nenumatoma.

Ukrainiečiai darbinasi

Pasiteiravus, apie darbo rinką papildžiusius karo pabėgėlius iš Ukrainos, A.Šaltis nurodė, kad nuo kovo pradžios į Užimtumo tarnybos Panevėžio skyrių kreipėsi 942 ukrainiečiai. iš jų 656 užsiregistravo Panevėžyje, 90 – Rokiškyje, 70 – Kupiškyje, po 63 – Pasvalyje ir Biržuose.

Per tą laiką pagal neterminuotas sutartis arba nuolatiniam darbui įsidarbino 383 nuo karo Ukrainoje pabėgę žmonės, iš jų 275 Panevėžio mieste ir rajone. Dar 71 karo pabėgėlis dirbo arba tebedirba pagal terminuotas darbo sutartis. Dar 143 karo pabėgėliai buvo įdarbinti  subsidijuojant dalį jų darbo užmokesčio.

Ukrainiečiams – nekvalifikuotas darbas

Anot A.Šalčio daugiausia ukrainiečių įsidarbino nekvalifikuotais surinkėjais, pagalbiniais darbininkais, pakuotojais, valytojais, pardavėjais, prekybos salės darbuotojais, elektros įrangos ir transporto priemonių variklių surinkėjais, apdirbamosios pramonės bei transporto priemonių remonto darbuotojais.

Pranešimų apie atleidimą negavo

Į klausimą, ar Panevėžio krašto darbo rinkos nepaveikė vos ne astronomiškai išaugusios energijos kainos, A.Šaltis atsakė, kad šių metų rugpjūtį į Užimtumo tarnybą kreipėsi netgi šiek tiek mažiau bedarbio statusą turinčių asmenų nei liepą. Beveik identiški skaičiai buvo fiksuoti  tiek Panevėžio mieste, tiek rajone.

Užimtumo tarnybos atstovo teigimu, apie numatomus masinius ar net grupinius darbuotojų atleidimus iš Panevėžio apskrities darbdavių, tarnyba nėra gavusi nė vieno pranešimo.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: