Panevėžio krašto Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai

Panevėžio krašto Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai

1140
0
DALINTIS

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, pasitikdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, parengė virtualią parodą ATMINTIES ERDVĖS IR ŽENKLAI: PANEVĖŽIO KRAŠTO 1918 m. VASARIO 16 d. LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS AKTO SIGNATARAI. Paroda skirta pagerbti keturių Panevėžio krašto kertinių istorinių asmenybių – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų – Vlado Mirono, Alfonso Petrulio, Jokūbo Šerno ir Jono Vileišio atmintį.

Pasak lietuvių tautos poeto Justino Marcinkevičiaus, „Istorija, į kurią atsiremiam, yra mūsų istorija. Šviesos ir tiesos spindulys teapšviečia skurdžius ir garbingus, kraujuojančius ir sopulingus jos puslapius, senus ir naujus kultūros paminklus“. Vedami šių žodžių kviečiame praverti Lietuvos istorijos šimtmečio vartus, prisiminti amžinus didžiųjų tautos vyrų vardus laiko dvasios kontekste, jų garbei įprasmintus istorinės atminties pavidalus, ženklus.

Kviečiame skaityti ir prisiminti, jog tautos istorinė atmintis įprasminama ne tik bronzine, granitine ar medžio memorialine forma, bet ir tikėjimu Lietuvos laisvės idealais bei vertybėmis taip, kaip tuo tikėjo signatarai.

Parodos rengėjai pagarbiai dėkoja geranoriškai talkinusiems kraštotyros entuziastams, Biržų „Sėlos“ bei Rokiškio krašto muziejų specialistams už nuoširdų bendravimą, vertingą pagalbą rengiant parodą.

Kviečiame lankyti virtualią parodą ATMINTIES ERDVĖS IR ŽENKLAI: PANEVĖŽIO KRAŠTO 1918 m. VASARIO 16 d. LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS AKTO SIGNATARAI

http://paneveziokrastas.pavb.lt/virtuali-fotoparoda/atminties-erdves-ir-zenklai-panevezio-krasto-1918-m-vasario-16-d-lietuvos-nepriklausomybes-akto-signatarai/

Parodą rengė:

VAS vyr. bibliotekininkė
Birutė Urbanavičienė

Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vyr. bibliotekininkė

Aušra Veličkienė

Internete publikavo
Inga Vienažindienė
Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

 

NĖRA KOMENTARŲ

PARAŠYTI KOMENTARĄ

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.