Tado Kontauto nuotr.

Panevėžio krašto politikų teigimu, moterims meilės ir pagarbos niekada nebus perdaug

Dabar Lietuvoje Kovo 8-oji kaip tarptautinė moters diena, tarptautinė moterų solidarumo diena ar paprasčiausiai moters diena vertinama gana prieštaringai. Vieni ją sieja su Sovietų Sąjungą ir vadina atgyvena, kiti teigia, kad tai daug gilesnes šaknis turinti istorinė diena, o sovietai ją tik pasisavino.

Ar verta švęsti Kovo 8-ąją? Ar verta ir reikia tą dieną sveikinti moteris? Ką apie tai mano ir ar savo koleges bei artimąsias pasveikino Panevėžio valdžios vyrai?

Panevėžio miesto vicemeras Valdemaras Jakštas patikino, kad jau iš ryto pasveikinęs bendradarbes, kaimynes, žmoną bei įteikęs joms raudonų tulpių (po kiek ir kam tulpių žiedų atiteko istorija nutyli).

Valdemaras Jakštas AINA.LT nuotr.

„Moterims meilės ir pagarbos niekada nebūna per daug ir šios dienos nereikėtų sieti su Sovietų Sąjunga, nes ji šią dieną tik prisiėmė kaip savo. Istorija byloja kitką”,- sakė V.Jakštas.

Panevėžio miesto socialdemokratų lyderis ir miesto tarybos narys Ramūnas Vyžintas teigė, jog iš ryto per visas internetines platformas pasveikinęs moteris ir palinkėjęs, kad ši snieguota ir saulėta diena į jų gyvenimus įneštų kuo daugiau šviesos.

Ramūnas Vyžintas AINA.LT nuotr.

Perklausus, ar ir savo brangiajai skyrė tik virtualų sveikinimą, R.Vyžintas pareiškė, jog dabar galimybių gėlių priskinti darže nėra, todėl pažadėjo vykti į prekybos centrą ir žmonai Redai nupirkti gražiausių gėlių puokštę.

Panevėžio miesto politikos senbūvis, ne vieną kadenciją miesto vicemeru, Seimo nariu, krikščioniu demokratu bei konservatoriumi buvęs Petras Luomanas sakė, jog jo širdžiai gerokai artimesnė yra pirmą gegužės sekmadienį minima motinos diena.

Pašnekovas sakė nesuprantantis, kodėl iš dienų pasirinkta kovo 8-oji ir sakė, jog sveikinantis visas pasaulio moteris, kurioms ši diena yra svarbi. Politikas užsiminė, jog ši diena prasmingesnė galėtų būti tik bevaikėms ir vienišoms moterims.

„Kaip anksčiau vyrų neštos tulpės nieko nereiškia. Pagarba moterims turi būti reiškiama kasdieną”,- sakė P.Luomanas, tačiau taip ir neatsakė ar su švente pasveikins savo žmoną.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis pareiškęs, kad savivaldybėje Kovo 8-oji yra įprasta diena, išsidavė, kad nuo ankstaus ryto tiesiog savivaldybės tarpduryje su gėlėmis buvo sutiktos ir pasveikintos visos įstaigoje dirbančios moterys. Anot mero, savoms moterims pasveikinti dar bus laiko.

Povilas Žagunis (Savivaldybės nuotr.)

„Ir gražaus sniego užsakėme”,- konstatavo P.Žagunis.

Panevėžio rajono vicemeras socialdemokratas Antanas Pocius patvirtino, kad bene nuo valandos ryto su gėlytėmis ir saldainiukais buvo sutiktos visos į darbą ėjusios savivaldybės moterys.

„Kai grįšiu pasveikinsiu ir žmoną. Palauksiu vakarėlio. Šia dieną vertinu normaliai ir nereiktų kabinėtis tiek prie Kovo 8-osios, tiek prie gegužės 1-osios, nes šios datos su rusais nieko bendro neturi. Tačiau lietuviams nuolat būna kas nors negerai”,- sakė A.Pocius.

Panevėžio rajono socialdemokratų lyderis A.Pocius (Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.)

Gintautas SUBAČIUS

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: