AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Panevėžio Kraštotyros muziejui – 95

Šiandien Panevėžio Kraštotyros muziejus mini 95 įkūrimo metines.  

„Sveikinu Jus įspūdingos šventės proga. Kalbant apie Panevėžio kraštotyros muziejų, garbingas amžius reiškia kokybę, profesionalumą ir gebėjimą keistis ir žengti su laiku. Jūs nesate tie, kurie laukia ateinančių lankytojų. Jūs einate pas juos. Per patrauklias interaktyvias veiklas, įdomias ekspozicijas ir tikėjimą savo darbu jūs sudominate įvairaus amžiaus ir interesų žmones. Žaviuosi Jumis ir linkiu nesustoti. Tikiu, kad atnaujintos muziejaus erdvės duos dar didesnį impulsą bei suteiks daugiau galimybių Jūsų kūrybiškumui skleistis. Linkiu didžiausios sėkmės, ambicingų idėjų ir veržlumo jas įgyvendinant. Su gimtadieniu!“, – sveikindamas muziejaus kolektyvą sakė meras R. Račkauskas.

Sausio 18 d. sukanka 95-eri metai nuo Panevėžio muziejaus įkūrimo. Šio sumanymo iniciatorė – Panevėžio gimtajam kraštui tirti draugija, o jo įgyvendintojai – šios draugijos steigėjai: apskrities viršininkas Vladas Rozmanas, vėliau daug prisidėjęs prie Biržų ir Rokiškio muziejų įkūrimo, žymus gamtininkas Jurgis Elisonas, teisininkas ir visuomenės veikėjas Jonas Moigis, kalbininkas, pedagogas Petras Būtėnas ir mokytojas Petras Bliumas. Jų dovanotos asmeninės kolekcijos ir sudarė pirmuosius muziejaus rinkinius.

Iki 2020 metų Panevėžio kraštotyros muziejuje sukaupta per 116 tūkstančių eksponatų. Nepaisant užsitęsusių rekonstrukcijos darbų, muziejininkai šiais jubiliejiniais metais lankytojų lauks atnaujintose ekspozicijose.

Komunikacijos skyriaus ir Panevėžio kraštotyros muziejaus informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Žymės

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close