Fotografuota HUAWEI P30

Panevėžio Laisvės aikštę puošusios skulptūros namo nebegrįš: jos prieglobstį ras naujos autobusų stoties prieigose

Pradėjus Panevėžio miesto centro rekonstrukciją visos Laisvės aikštę puošusios ir dalis Senvagėje buvusių skulptūrų buvo nukeltos ir laikinai „apgyvendintos“ savivaldybei pavaldžios įmonės „Panevėžio gatvės“ teritorijoje. Pasibaigus rekonstrukcijai mero Ryčio Mykolo Račkausko parėdymu iš įvairių specialistų sudaryta darbo grupė apsisprendė, kad nė viena skulptūra į Laisvės aikštę nebegrįš. Keliolika skulptūrų nebesugįš ir į Senvagę. Joms parinktos naujos vietos.

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausias dizaino specialistas Arvydas Narkevičius konstatavo, kad mero įsakymu sudaryta darbo grupė bendru sutarimu nusprendė, kokios ir kokiose miesto erdvėse skulptūros „apsigyvens“.

Anot jo, dauguma Laisvės aikštėje buvusių skulptūrų savo gyvenimą tęs prie naujai statomos autobusų stoties suprojektuotame skverelyje Savanorių aikštėje.

A.Narkevičiaus teigimu, prasidėjus Senvagės rekonstrukcijai, dalis skulptūrų buvo paliktos, o sepnyniolika, kurios trukdė darbams, buvo išvežtos į „Panevėžio gatvių“ bendrovę.

„Senvagėje lieka tos skulptūros, kurios per rekonstrukciją ten ir buvo paliktos. Į Senvagę bus grąžinamos tik penkios iš nukeltų skulptūrų, nes kitoms paprasčiausiai nebelieka vietos“,- sakė A.Narkevičius ir patikslino, kad į Senvagę grįžta Vytauto Tallat Kelpšos kūriniai „Balnas dviem“ ir „Valdovai“, Tautvilo Povilionio „Auskaras“, Alfrido Pajuodžio „Kertinis akmuo“ ir Redo Diržio „Šachmatininkas“.

Anot A.Narkevičiaus, darbo grupės sprendimu Fubert de la Vega Gerardi skulptūra „Šeima“, Igorio Dobčino „Akmenų teatras“, Andriaus Sidarkevičiaus „Gražūs“ ir Gilbert Benjami „Prisitaikymas“ papuoš miesto Kultūros ir poilsio parką.

Sigito Tallat Kelpšos kūriniai „Suoliukas vienišam“ ir „Vieno skalbimo istorija“ bei Stasio Juraškos „Kertinis akmuo“ ir Donato Dovydavičiaus „Atviras“ skulptūros „apsigyvens“ „Skaistakalnio“ parke.

Marijonų sodo teritorijoje bus pastatytos V.Tallat Kelpšos „Prologas“, „Gulinti amazonė“ (autorius Andis Varpa) ir Algirdo Varžinsko „Gyvenimo žuvis“.

„Ekrano“ marių pakrantę papuoš Zigmanto Kazlausko ir Viliaus Purono skulptūrų kompleksas „Panevėžio vėžys“, o Taikos alėjos pušynėlyje įsikurs Dmitrijaus Volkovo darbas „Paparčio žiedas“.

Vienas ir darbo grupės narių Panevėžio dailės mokyklos direktorius V.Tallat Kelpša sakė norėjęs, kad bent simpoziuminės skulptūros būtų vienoje vietoje, tačiau kiti menininkai mąstė šiek tiek kitaip.

„Senvagėje iki rekonstrukcijos buvo viskas labai gerai, bet dabar sako, kad ten nebėra vietos“,- sakė V.Tallat Kelpša.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: