Panevėžio „Lietkabelio“ klubas nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkams

Dramatišką nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (7/4) klubas, kuris išvykoje 75:78 (15:25, 19:20, 19:16, 22:17) nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (4/8) krepšininkams.

Tritaškiu mačą atidarė Vytenis Lipkevičius, bet „Pieno žvaigždės“ atsakė savo 8 taškais – 8:3. Nors po Tomo Dimšos tolimo metimo svečiai priartėjo (10:12), šeimininkai pelnė dar 6 taškus iš eilės ir atitrūko – 18:10. Baigiantis kėliniui Dominykas Domarkas leido pasvaliečiams pirmą kartą pirmauti dviženkliu skirtumu (23:13) ir toks skirtumas išliko po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 25:15.

Antrajame ketvirtyje toliau situaciją kontroliavo Gedimino Petrausko auklėtiniai. Nors „Lietkabelis“ buvo priartėjęs iki 7 taškų (25:32), bet 16-ąją minutę šeimininkai buvo padvigubinę savo atotrūkį – 41:27. Įpusėjus rungtynėms panevėžiečiams pavyko šiek tiek nukirpti deficitą – 34:45.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – „Pieno žvaigždės“ turėjo dviženklį atotrūkį, kuris buvo vėl pasiekęs 14 taškų ribą – 58:44. Tuomet „Lietkabelis“ išrikiavo zoninę gynybą ir ji davė vaisių – namų ekipa net 5 minutes nepelnė taškų ir tai leido priartėti – 53:58. Per likusį laiką Malcolmas Grantas pataikė tritaškį ir „Pieno žvaigždės“ po trijų kėlinių pirmavo 61:53.

Ketvirtajame kėlinyje prabėgus 2 minutėms „Pieno žvaigždės“ tebeturėjo 8 taškų atotrūkį (66:58), tačiau „Lietkabelio“ spurtas 10:1 leido išsiveržti į priekį – 68:67. Likus 2 min. ir 15 sek. T.Dimšos tritaškis padidino panevėžiečių atotrūkį (73:69), bet šeimininkai čia pat išlygino rezultatą – 73:73. T.Dimšos prasiveržimas dar kartą išvedė Panevėžio klubą (75:73), tačiau Miha Lapornikas atsakė tritaškiu – 76:75. Tomo Lekūno reidas baigėsi nesėkmingai, o priverstine pražanga sustabdytas Arvydas Šikšnius buvo tikslus – 78:75. Per likusias 11 sekundžių „Lietkabelio“ ataka buvo nesėkminga ir jie patyrė nesėkmę.

„Pieno žvaigždės“Miha Lapornikas 22 (4/7 tritaškiai), Paulius Petrilevičius 14 (9 atk. kam.), Malcolmas Grantas 10 (2/6 tritaškiai), Johnas Gillonas (6 atk. kam.) ir Arvydas Šikšnius (5 atk. kam.) po 8.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 16 (3/6 tritaškiai), Margiris Normantas 13 (3/5 tritaškiai), Željko Šakičius 12 (12 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 11 (7 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 9 (7 atk. kam.).