Panevėžio „Lietkabelis“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe – LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (16/7) klubas, kuris išvykoje 84:78 (22:27, 18:14, 21:22, 23:15) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ (13/10) krepšininkus.

Per pirmąsias 5 mačo minutes komandos drąsiai keitėsi tiksliais metimais, o rezultatas buvo lygus – 13:13. Netrukus tris tolimus metimus iš eilės pataikęs „Lietkabelis“ truktelėjo į priekį (22:15), bet per likusias 3,5 minutės nepelnė nė taško, o tuo pasinaudojęs „Neptūnas“ kėlinį baigė pirmaudamas 27:22.

Gera šeimininkų atkarpa prasitęsė ir antrajame ketvirtyje, kai jie pridėjo dar 4 taškus – 31:22. Po nokdauno svečiai atsitiesė laimėdami atkarpą 8:0 – 30:31. Vis dėlto uostamiesčio komanda vėl atkuto ir 19-ąją minutę turėjo 8 taškų atotrūkį – 41:33. Nenado Čanako auklėtiniai nepasimetė ir per likusį laiką įmetė 7 taškus be atsako bei į pertrauką išėjo turėdami vos 1 taško deficitą – 40:41.

Po didžiosios pertraukos užvirė kova taškas į tašką ir pirmaujanti ekipa keitėsi po praktiškai kiekvieno tikslaus metimo, o sužaidus tris kėlinius „Neptūnas“ buvo priekyje vienu metimu – 63:61. Ketvirtajame ketvirtyje prabėgus 2 minutėms rezultatas buvo lygus – 66:66. Tuomet „Lietkabelis“ spurtavo 9:0 ir atitrūko – 75:66. Nors „Neptūnas“ išsigelbėjimui turėjo dar daugiau nei 3 minutes, bet to padaryti nesugebėjo – užtikrintai sužaidę panevėžiečiai pasiekė pergalę.

„Lietkabelis“ baudė varžovus tolimais metimais, kurių pataikė 12 iš 26 (46 proc.). „Neptūnas“ iš trijų taškų zonos atakavo 34 proc. – tikslas pasiekė 8 iš 23.

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 22 (3/5 tritaškiai, 7 atk. kam.), Martynas Mažeika 15, Matas Jogėla 13 (7 atk. kam.), Tadas Sedekerskis ir Gytis Masiulis po 9.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas (5/9 tritaškiai, 6 rez. perd.) ir Željko Šakičius (6 atk. kam.) po 19, Tomas Dimša 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Margiris Normantas 12, Vytenis Lipkevičius 9 (2/6 tritaškiai, 5 atk. kam.), Martynas Sajus 8.