Panevėžio „Lietkabelis“ pasiekė antrąją pergalę Europos taurės turnyre

Sėkmingai rungtynes pradėjęs ir varžovų bandymus sugrįžti į rungtynes atrėmęs Panevėžio „Lietkabelis“ (2/1) pasiekė antrąją pergalę Europos taurės turnyro A grupėje. Panevėžiečiai svečiuose 77:61 (24:12, 14:22, 19:15, 20:12) pranoko Trento „Dolomiti Energia“ (0/3) komandą.

Svečiai rungtynes pradėjo atkovotu ginčo kamuoliu ir pirmoje atakoje Vytenis Lipkevičius smeigė tritaškį. Vėliau panevėžiečiai surengė ir sėkmingą spurtą. Atkarpa 9:0 jiems padėjo susikrauti dviženklį pranašumą (18:8). Ketvirčio pabaigoje Kasparo Berzinio baudų metimai ir Gabrieliaus Maldūno dvitaškis didino atstumą iki 12 taškų – 24:12.

Antrasis kėlinys nesiklostė taip sėkmingas kaip prieš tai buvęs. Italai ėmė sparčiai naikinti deficitą (26:19). Galiausiai ketvirčio pabaigoje po Camerono Reynoldso tritaškio ir Wesley Saunderso dvitaškio skirtumas sumenko vos iki minimumo (35:34). Vis dėlto, Kristupo Žemaičio du taškai su pražanga kiek pataisė situaciją prieš pirmosios rungtynių dalies pabaigą – 38:34.

Antrąją susitikimo dalį sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. Šie pelnė keturis taškus be atsako ir lygino rezultatą (38:38). Netrukus oponentus tritaškiu atvėsino Panagiotis Kalaitzakis (41:38). O dar po penkių taškų paeiliui skirtumą pavyko padidinti iki 9 taškų (53:44). Saugų atstumą svečiai iš Panevėžio prilaikė iki trečiojo kėlinio pabaigos – 57:49.

Ketvirtajame kėlinyje Trento krepšininkai toliau švaistė neparuoštus metimus, o „Lietkabelis“ užtikrintai kontroliavo situaciją. Įpusėjus ketvirčiui, Diego Flaccadori sumažino šeimininkų atsilikimą iki 8 taškų (59:67), bet tada Gediminas Orelikas surinko 5 taškus paeiliui ir įtvirtino panevėžiečių pergalę. Mačą uždarė Gabrieliaus Maldūno dvitaškis – iškovota įtikinama pergalė 77:61.

„Dolomiti Energia“: Johnathanas Williamsas 18 (9/11 dvit., 0/1 trit., 0/2 baud., 8 atk. kam., 26 naud. bal.), Cameronas Reynoldsas 13 (4/12 trit., 6 atk. kam.), Diego Flaccadori 9 (1/4 dvit., 1/3 trit.), Wesley Saundersas 7.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 20, Gediminas Orelikas 14 (3/5 dvit., 1/6 trit., 5/5 baud.), Džordže Gagičius 11 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 10, Kristupas Žemaitis 9, Gabrielius Maldūnas 7 (9 atk. kam.).