Kklietkabelis.lt nuotr.

Panevėžio „Lietkabelis“ sutriuškino Kėdainių „Nevėžį-Optibet“

Panevėžio „Lietkabelis“ (11/4) trečiadienį iškovojo lengvą pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Aukštaijos ekipa namuose 98:69 (29:14, 21:17, 23:23, 25:15) sutriuškino Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (5/10).

Šeimininkams tai trečioji pergalė iš eilės. „Lietkabelis“ išlieka įsikibęs į antrąją vietą turnyrinėje lentelėje. Tuo tarpu „Nevėžis-Optibet“ pralaimėjo 8 kartą iš eilės. Tai yra blogiausia serija šiuo metu lygoje. Tiesa, geras sezono startas leidžia kėdainiškiams laikytis 7-8 vietoje.

Panevėžiečiai pademonstravo neeilinį rotacijos gylį. Taškus pelnė 10 žaidėjų, o visa komanda atliko net 31 rezultatyvų perdavimą.

Daugiausiai taškų surinko Gytis Masiulis (18 tšk.). Jam gerai talkino ir Erikas Venskus (16 tšk.).

Nenado Čanako auklėtinių gynybiniai įtvirtinimai buvo per didelis iššūkis kėdainiškių jaunimui – svečiai pataikė 7/25 tritaškių ir suklydo 20 kartų. Šeimininkai varžovų prarastus kamuolius pavertė 21 tašku.

Nugalėtojas paaiškėjo jau per pirmąjį kėlinį, kuriame dominavo „Lietkabelis“. Lengvai varžovų gynybą pjaustę šeimininkai dar po pirmojo kėlinio įgijo 15 taškų pranašumą (29:14).

Taiklūs metimai liejosi laisvai ir antrajame kėlinyje, o iki pertraukos „Lietkabelio“ pranašumas išaugo dar labiau (50:31). Antri pagal mažiausiai praleidžiamų taškų esantys panevėžiečiai dar kartą parodė savo puikiai sustyguotą gynybą – per pirmąją pusę numušė varžovų tritaškių pataikymą iki 15 proc. (2/13) ir dvitaškių iki 46 proc. (7/15).

Po pertraukos įvykių eiga daug nekito – „Lietkabelis“ išliko priekyje ir išnaudojo laiką sugrąžinti į ritmą Paulių Valinską. Jam po traumos tai buvo sėkmingos rungtynės. Savo laiko aikštėje gavo ir suolo galo žaidėjas Paulius Poška.

„Lietkabelis“: G. Masiulis 18 (20 naud. bal.), E. Venskus 16, Džordže Gagičius 10 (6 rez. perd.), Kyle‘as Vinalesas (7 rez. perd.), Paulius Valinskas ir Marius Valinskas po 9 taškus.

„Nevėžis-Optibet“: Sedrickas Barefieldas ir Arielis Hukportis po 15, Julius Kazakauskas 12 (3/4 met., 6/6 baud. met., 21 naud. bal.), Panagiotis Kalaitzakis 11 taškų.