Panevėžio ligoninė: vakcina paskirstyta vadovaujantis teisės aktais ir ekspertų rekomendacijomis

Gavus trijų Seimo narių pasirašytą pareiškimą, kuriame prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų skiepijant tam tikrus asmenis vakcina nuo viruso COVID-19, prokuratūra informuoja, kad išnagrinėti jį ir patikrinti jame nurodytus skiepijimo atvejus bus pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybai. Išnagrinėjus pareiškimą bus priimtas ir atitinkamas proceso sprendimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Seimo nariai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą minėdami viešai nuskambėjusius atvejus UAB „Ambulansa“ Šilalėje, Vilniaus universitetinės ligoninės „Žalgirio“ klinikoje, Panevėžio Respublikinėje ligoninėje ir Šilutės ligoninėje.

Respublikinė Panevėžio ligoninėje paprašyta pakomentuoti situaciją, patikino, kad visa vakcina buvo skirstoma ir naudojama vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymais, suderinus su Sveikatos apsaugos ministerija.

Panevėžio ir Utenos apskrityse esančių ligoninių darbuotojams skiepyti per pirmąsias dvi siuntas buvo gauta 3900 vakcinos dozių.

Įvertinus tai, kad pirmosios vakcinos siuntos gavimo metu gyventojų sergamumas Panevėžio mieste buvo didžiausias ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje ir siekė apie 2500 susirgimo atvejų 100 tūkst. gyventojų, o Respublikinė Panevėžio ligoninė yra vienintelė Panevėžio ir Utenos apskrityse veikianti gydymo įstaiga, teikianti specializuotas ir klasterines gydymo paslaugas, kurių jokia kita gydymo įstaiga, esanti šiame regione, suteikti negali ir, remiantis LR SAM rekomendacijomis, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje joje dirbantiems darbuotojams skiepyti buvo paliktos 849 vakcinos dozės, į regionines ir rajonines ligonines atiduodant santykinai mažesnius vakcinos kiekius, planuojant šių ligoninių vakcinos poreikius pilnai patenkinti skirstant antrąją gautos vakcinos siuntą. Taip ir buvo padaryta.

Sausio 5 d. buvo gauta antroji vakcinos siunta – 2925 dozės. Didžioji dalis su šia siunta gautos vakcinos, remiantis su LR SAM suderintais vakcinos skirstymo ir skiepijimo planais, buvo perduota Panevėžio ir Utenos apskrityse esančioms regioninėms ir rajoninėms ligoninėms jose dirbančių darbuotojų vakcinacijai.

„Taigi, iš per dvi siuntas gautų 3900 vakcinos dozių, Panevėžio ir Utenos apskrityse esančiose ligoninėse  dirbančių darbuotojų skiepijimui yra perduota 2636 dozės vakcinos (67.59 proc.), o Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų skiepijimui paliktos 1264 vakcinos dozės (32.41 proc.). Tikimės, kad šio vakcinos kiekio turėtų pakakti patenkinti šių apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų skiepijimo, pagal nustatytus prioritetus, poreikius. Užtikriname, kad Panevėžio ir Utenos apskrityse esančių ligoninių darbuotojų skiepijimui skirta vakcina yra paskirstyta vadovaujantis LR SAM teisiniais aktais ir ekspertų rekomendacijomis, o šiose apskrityse esančių ligoninių pateikti vakcinos poreikiai, pagal nustatytus prioritetus, patenkinti pilnumoje“, – teigiama Panevėžio Respublikinės ligoninės atsakyme.

LR prokuratūra, reaguojant į visuomenės viešai išsakomą nepasitenkinimą minimais skiepijimo atvejais, kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydama atlikti sisteminę nustatytų ar įtartinų atvejų patikrą drausminės ar tarnybinės atsakomybės taikymo aspektu bei šių patikrinimą medžiagą pateikti prokuratūrai.

Prokuratūra taip pat primena, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. Lietuvoje veikia Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuris numato galimybę asmeniui saugiu būdu pranešti apie jam žinomus teisės aktų pažeidimus.

Pranešėjų apsaugos įstatymas numato, kad tokiu pažeidimu gali būti įstaigoje galimai rengiama, daroma ar padaryta nusikalstama veika, administracinis nusižengimas, tarnybinis nusižengimas ar darbo pareigų pažeidimas, taip pat šiurkštus privalomų profesinės etikos normų pažeidimas ar kitas grėsmę viešajam interesui keliantis arba jį pažeidžiantis teisės pažeidimas, apie kuriuos pranešėjas sužinojo dėl turimų ar anksčiau turėtų jo darbo, tarnybos, paslaugų teikimo ar kitų sutartinių santykių su šia įstaiga.

Detaliau apie pranešėjo statuso suteikimą, konfidencialumo užtikrinimo ir kitas garantijas pranešėjui, pranešimo pateikimo būdus bei kitą aktualią galima rasti prokuratūros interneto svetainėje, o kilus papildomiems klausimams – pasitarti paskambinus pranešėjų konsultavimo linija.

2020 m. į prokuratūrą dėl pranešėjo statuso suteikimo kreipėsi daugiau nei 80 asmenų, kai kurie iš jų – daugiau nei vieną kartą. Pranešimai dėl galimų pažeidimų ligoninėse ar kitose gydymo įstaigose sudaro maždaug dešimt procentų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: