Panevėžio ligoninėje akmenligės gydymo naujovės

Akmenligė – seniai žinoma ir labai aktuali liga, kurios etiopatogenezė iki šiol nėra visiškai aiški. Šlapimo takų akmenys rasti 7 000 metų senumo Egipto mumijose. Akmenligės gydymo istorija  siekia tolimus amžius, tad žmonija nuėjo ilgą kelią, kol pasiekė dabartinį šios ligos gydymo lygį.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Urologijos skyriuje kasmet yra gydoma virš 1200 ekstrinių ir planinių ligonių. Šio skyriaus specialistai teikia daug įvairių su urologijos sritimi susijusių gydymo paslaugų, tarp kurių yra ir šlapimo takų akmenligės gydymas, atliekamos ekstrakorporinės litotripsijos (be invazinių procedūrų moderniu Simens litotriptoriumi skaldomi akmenys, esantys šlapimtakiuose ir inkstuose), atliekamas endoskopinis akmenų skaldymas bei šalinimas iš šlapimtakių ir šlapimo pūslės. Apie šių ligų diagnostikos ir gydymo naujoves bei besiplečiančias Urologijos skyriaus galimybes pasakoja šio skyriaus vedėjas, gydytojas urologas Andrius Preidis:
„Iki šiol akmenligės gydymui mūsų skyrius turėjo perkutalinę nefrolitotripsiją, standžiąją uteroskopiją bei išorinį ekstrakorporinės litotripsijos aparatą, kuriuo akmenys buvo skaldomi išoriškai. Visi turimi prietaisai veikia puikiai, kasdien yra naudojami pagal paskirtį,  tačiau, kartais, atsirasdavo keblumų, kai pasitaikydavo itin kieti akmenys, kurių suskaldymui prireikdavo ir kelių procedūrų. Neturėdami specialios įrangos, apie 50 – 70 tokių pacientų kasmet būdavome priversti nukreipti į kitas gydymo įstaigas, turinčias reikiamą įrangą. Tai sudarydavo tam tikrų nepatogumų ir mums, ir mūsų pacientams.
Neseniai gavome lankstųjį litotriptorių, kurio pagalba per natūralius šlapimo takus patenkame į inkstus ir ne tik suskaldome visus akmenis, sunaikiname visą substratą, kuris skatina akmenų atsiradimą, tačiau sėkmingai visas akmenų dulkes ir jų likučius šio prietaiso pagalba pašaliname iš organizmo. Šiuo metu ši metodika ir naujos medicinos įrangos galimybės yra vienos inovatyviausių pasaulyje ir labai išpopuliarėjusios urologų tarpe. Džiugu, kad šiuo naujovių diegimo keliu eina ir Respublikinė Panevėžio ligoninė.  Naujojo lankstaus litotriptoriaus galimybes, operuodamas kartu su gydytoju urologu Sigitu Sargeliu, jau išbandėme ir mes. Įvertindamas naują lankstųjį litotriptorių  gydytojas S. Sargelis tepasakė: „Tai – puiki įranga su didžiulėmis galimybėmis!“ Ši akmenligės gydymo procedūra yra aktuali ne tik vyrams, bet ir moterims. Taigi, įsigijus lankstųjį litotriptorių, nebereiks nukreipti pacientų į kitas gydymo įstaigas, nes visas reikiamas procedūras galėsime atlikti mūsų ligoninėje. Procedūra yra neskausminga, nes atliekama bendrinėje nejautroje, pacientas nepatiria jokių nemalonių pojūčių ir, dažniausiai, jau kitą dieną po procedūros vyksta namo. Kviečiame visus, turinčius problemų, susijusių su inkstų ar šlapimtakių akmenlige, kreiptis į Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojus specialistus, kurie inovatyvių diagnostikos ir gydymo metodų pagalba padės Jums spręsti Jūsų sveikatos problemas“.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: