Panevėžio ligoninėje – jauna specialistė gydytoja patologė

Anksčiau dažnai vartotas posakis „mirusieji moko gyvuosius“, medicinai tobulėjant, jau nebėra toks aktualus, nes dabar daug kas sužinoma iš gyvųjų pacientų. Tačiau, nepaisant pažangos, patologo specialybė visuomenėje išlieka bene paslaptingiausia ir labiausiai apipinta įvairiausiomis istorijomis.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Patologijos skyrius – bene tyliausias skyrius visoje ligoninėje. Čia prie gydytojų kabinetų durų nepamatysi laukiančių pacientų, nėra ir nuolat zujančių slaugytojų. Tik kai kuriuose kabinetuose pro praviras duris matyti prie mikroskopų palinkę darbuotojai. „Pagrindinis mūsų darbas yra su gyvaisiais pacientais – tiriame operacines medžiagas, kurios iš paciento yra paimamos per biopsiją ar operacijos metu. Šias medžiagas po skyriaus renovacijos šiuolaikiškai įrengtose laboratorijose labai nuodugniai ir kruopščiai tiriame, o visą gautą informaciją perduodame gydančiam gydytojui, onkologui ar chemoterapeutui. Su pačiais pacientais tiesioginio kontakto neturime, tačiau tolimesnė jo gydymo strategija yra parenkama atsižvelgiant į mūsų skyriaus specialistų pateiktus atsakymus. Tai – labai svarbus, kruopštus ir atsakingas procesas“, – apie Patologijos skyriaus veiklą pasakoja šio skyriaus vedėjas Dalius Baltušnikas.

Pagal savo atliekamą darbą, mūsų ligoninės Patologijos skyrius gali lygiuotis su Vilniaus ar Kauno klinikų panašių skyrių darbu – skyriuje yra įrengtos šiuolaikiškos laboratorijos, skirtos imunochistocheminiams tyrimams, skubių intraoperacinių šaldomųjų biopsijų paruošimui, smulkios histologinės medžiagos preparavimui ir sublokavimui, citologinės medžiagos tyrimui plonasluoksnio tepinėlio būdu, imunofluorescinei mikroskopijai.

„Patologijos skyriuje dirba ir didelę patirtį turintys darbuotojai, ir jauni specialistai, tad ši patirties ir jaunystės darna pastebimai duoda teigiamus pokyčius ir gerus rezultatus skyriaus veikloje – vis plačiau ir dažniau taikomi pažangūs diagnostikos ir tyrimų metodai, o šiuolaikiškos tyrimų įrangos, kurią įsigyja mūsų ligoninė, pagalba nuolat plečiamas mūsų skyriuje atliekamų tyrimų spektras ir kokybė. Kaip minėjau, skyriaus darbuotojų gretas papildo jauni specialistai, kurių vieną – gydytoją patologę Jurgitą Leskauskaitę – šiandien Jums ir pristatau“, – džiaugėsi skyriaus vedėjas D. Baltušnikas, supažindindamas visuomenę su jauna specialiste.

„Gimiau ir užaugau Šiauliuose. Medicinos magistro laipsnį įgijau Lietuvos sveikatos mokslų universitete Kaune, o patologijos rezidentūrą atlikau Valstybiniame patologijos centre Vilniuje. Labai nudžiugau, kai sužinojau, kad turėsiu galimybę dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, nes jau anksčiau iš kolegų buvau daug girdėjusi apie draugišką kolektyvą, dirbantį šioje ligoninėje bei jaukią aplinką. Dabar persikėliau gyventi į Panevėžį, kuris yra tikra atgaiva po triukšmingo, greitai lekiančio Vilniaus. Kodėl pasirinkau patologijos sritį? Ši sritis man skambėjo gana egzotiškai, intriguojančiai. Mane žavi ląstelių mokslas – iš kokių ląstelių yra sudarytas žmogus, kaip ligos pasireiškia ląsteliniu lygiu, kaip iš ląstelių susiformuoja navikai, kurių yra labai daug ir jie visi yra skirtingi, kaip ląstelės kartais suformuoja įspūdingas ląstelių architektūras. Viliuosi papildyti kolektyvą pozityvumu, būti naudinga pacientams ir ligoninei. Labai mėgstu šokti – prieš pandemiją lankiau lindyhop užsiėmimus, dalyvaudavau šokių festivaliuose, kažkiek pramokau šokti balboa, neseniai susidomėjau bliuzo šokiais. Mėgstu važinėti dviračiu, tad labai mėgaujuosi naujuoju Panevėžio dviračių taku palei upę. Mėgėjiškai bandau siūti. Anksčiau žaisdavau šachmatais, tad norėčiau atgaivinti ir šį hobį“, – trumpai apie save pasakoja gydytoja patologė Jurgita Leskauskaitė.

Nuoširdžiai linkime jaunai specialistei gydytojai patologei Jurgitai Leskauskaitei visokeriopos sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime!

VšĮ Respublikinės Panevėžio Ligoninės informacija

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: