Panevėžio ligoninėje lankėsi svečiai iš Sinsinačio miesto (JAV)

Praėjusią savaitę Respublikinę Panevėžio ligoninę aplankė kolegos iš Jungtinių Amerikos Valstijų Sinsinačio miesto. Prieš dvejus metus pasibaigusios programos metu, LSMU ir VU studijuojantys jaunieji Lietuvos  gydytojai turėjo galimybę susipažinti su JAV praktikuojama Skubiąja medicina, sveikatos vadybos principais – dalyvavo 6 mėnesių stažuotėje Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Jau metus laiko Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba vienas iš šios programos dalyvių – Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas Martynas Banys. Stažuotės metu užmegzti dalykiniai santykiai tęsiasi – vienas iš šios programos mentorių, ilgametis Skubiosios medicinos specialistas dr. Herbert Loyd su žmona Renata lankėsi Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Specialistą iš JAV domino priėmimo ir skubiosios pagalbos situacija Lietuvoje ir mūsų ligoninėje, domėjosi diegiamomis šiuolaikinėmis inovacijomis, darbuotojų kvalifikacija ir darbo sąlygomis.

Apžiūrėjęs Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių, pabendravęs su skyriaus darbuotojais ir pacientais bei susitikęs su ligoninės direktoriaus pavaduotoju medicinos reikalams dr. Mindaugu Vaitkumi, svečias buvo maloniai nustebintas aukšta šio skyriaus darbuotojų kvalifikacija, šiuolaikiškos medicininės įrangos gausa skyriuje, skyriaus darbo organizavimo principais  bei ligoninės administracijos vykdoma politika Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus atžvilgiu. „Šiuo metu esu baigęs Skubiosios medicinos gydytojo karjerą JAV, tad daugiau laiko galiu skirti mentoriavimui, gerosios patirties sklaidai ne tik Amerikos, bet ir kitų šalių jauniesiems gydytojams. Skubioji medicina Lietuvoje vis dar kuriasi ir gydytojai mato, kiek daug žmonių turi dirbti kartu, jog būtų pasiektas geras galutinis rezultatas. Prisipažinsiu – likau maloniai nustebintas Skubiosios medicinos vystymosi eiga jūsų ligoninėje bei šio skyriaus personalo darbu. Linkiu visiems sėkmės vystant Skubiosios medicinos sritį Respublikinėje Panevėžio ligoninėje“, – po susitikimo mintimis dalinosi dr. Herbert Loyd.

„Džiaugiamės prasidėjusia draugyste ir bendradarbiavimu su kolegomis iš Sinsinačio. Tikime, kad šis procesas ateityje išaugs į tamprius profesinius ryšius, leisiančius abiem šalims keistis norima dalykine informacija ir realizuoti kitus profesinius lūkesčius“, – pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams dr. Mindaugas Vaitkus. Susitikimui baigiantis, M. Vaitkus nuoširdžiai padėkojo svečiams iš Sinsinačio už vizitą, už parodytą dėmesį, išsakytą nuomonę ir padovanojo ponams Renatai ir Herbertui Loyd raugo keramikos būdu gamintą šamotinio molio puodynę „Gerumo rankos“.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: