Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Panevėžio ligoninėje paminėta pasaulinė širdies diena (video)

Kasmet rugsėjo 29 d. visas pasaulis mini Pasaulinę širdies dieną, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į širdies ligas sukeliančius rizikos faktorius ir priminti visuomenei apie tai, kaip svarbu rūpintis savo širdimi.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje penktadienį vyko renginys, skirtas Pasaulinei širdies dienai paminėti. Užsukusiems į šį renginį Panevėžio ir aplinkinių miestų gyventojams pagal sveikatingumo programą buvo atlikti gliukozės ir cholesterolio matavimai, buvo galimybė pasidaryti elektrokardiogramą, pasitikrinti arterinį spaudimą, dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose fiziniam aktyvumui skatinti  bei paklausyti paskaitų apie širdies ligas.

Visa renginio, skirto širdies dienai programa prasidėjo Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokinių piešinių parodos „ Saugok savo širdį “ atidarymu.

„Respublikinė Panevėžio ligoninė šiais metais švęsdama savo 100 – mečio jubiliejų tęsia savo organizuojamų renginių ciklą. Šiandien minėdami Pasaulinę širdies dieną suteikėme galimybę gyventojams pasitikrinti savo sveikatą, dalyvauti paskaitose apie širdies ligas, pasimankštinti, o gavus savo tyrimų rezultatus stengtis ir toliau sveikai gyventi. Priimti teisingus sprendimus yra lengviau, nei gydyti jau sunkiai kontroliuojamas ligas. Džiugu, kad šiandien savo sveikatingumo programą pradėjome Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokinių piešinių parodos „Saugok savo širdį“ atidarymu. Dėkojame gimnazijos direktorei Gražinai Gailiūnienei už mokinių kūrybiškumą, originalumą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Minint Pasaulinę širdies dieną noriu visiems palinkėti dalyvauti Panevėžio ligoninės organizuojamose prevencinėse sveikatinimo programose ir rūpintis  savo sveikata“, – sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Renginio metu buvo vedama mankšta, kurios metu pratimus atliko Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus medikai,  pranešimą „Mitybos rekomendacijos sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis“ skaitė gydytoja dietologė V. Vilimienė, o  gydytoja kardiologė A. Šimukauskienė – „Kaip išvengti širdies nepakankamumo“.

Renginiui pasibaigus visiems dalyviams kartu su tyrimų rezultatais buvo išdalintos ir atminimo dovanėlės. Sveikatinimo programai pasibaigus visi dalyvavusieji dėkojo Respublikinės Panevėžio ligoninės medikams už nepriekaištingai  suorganizuotą Pasaulinės širdies dienai skirtą renginį ir atvirlaiškiuose rašydami padėkas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: