Panevėžio ligoninėje pradeda dirbti jauna specialistė – gydytoja vaikų alergologė ir klinikinė imunologė

Alergijos – viena sparčiausiai plintančių ligų pasaulyje. Teigiama, kad po keliolikos metų Europoje kuria nors alergijos forma gali sirgti iki pusės jos gyventojų. Alerginių ligų daugėja ypač tarp jaunesnio amžiaus žmonių, tačiau su gydytojo alergologo pagalba šios ligos gali būti suvaldytos ir gydomos.

Alergologas/klinikinis imunologas yra medicinos gydytojas, kuris gydo vaikų ir suaugusių sveikatos sutrikimus, susijusius su imunine sistema. Jo specializacija yra alergijų, astmos ir kitų imuninės sistemos sutrikimų gydymas ir valdymas.

Alergija atsiranda, kai Jūsų vaiko imuninė sistema reaguoja į alergeną. Lengvo ar vidutinio sunkumo alerginės reakcijos simptomai yra bėrimas, patinimas, burnos ar lūpų dilgčiojimas, pilvo skausmas, vėmimas, šienligė ir astma. Anafilaksijos (ūmiai besivystančios alerginės reakcijos) požymiai yra kvėpavimo pasunkėjimas, gerklės įtempimas, nuolatinis kosulys ir alpimas. Visais šiais atvejais Jums būtina kreiptis į medikus, kurie įvertins situaciją ir informuos, kokie alergijos tyrimai yra reikalingi. Bendravimą su medikais pradėkite nuo savo Šeimos gydytojo. Ankstyvas alergijos nustatymas vaikystėje pagerins Jūsų vaiko gyvenimo kokybę, sumažins praleistų mokyklos dienų skaičių ir padės išvengti vaiko priežiūros ar atostogų dienų naudojimo.

Šiuolaikinėje visuomenėje alerginės ligos tapo įprastu ir dažnai pasitaikančiu reiškiniu. Augant alergijų skaičiui, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kaip ir visoje šalyje, ypatingas dėmesys yra skiriamas alergijos prevencijai ir jos gydymui vaikų tarpe. Siekdami kuo skubiau ir efektyviau spręsti šią problemą, mūsų ligoninės administracija dėjo daug pastangų, kad ligoninėje dirbtų  gydytojas vaikų alergologas ir klinikinis imunologas. Šiandien galime Jus nudžiuginti – nuo 2021 m. rugpjūčio 2 d. jauna specialistė gydytoja vaikų alergologė ir klinikinė imunologė Dovilė Didžiulė pradeda dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

„Esu kilusi iš Panevėžio, mokiausi Lietuvos sveikatos mokslų universitete Kaune, vaikų ligų ir vaikų alergologijos rezidentūrą atlikau įvairiose Kauno klinikų vaikų ligų skyriuose, o paskutiniais rezidentūros metais specializavausi vaikų alergologijos kryptyje. Labai džiaugiuosi, kad grįžau dirbti į savo gimtą kraštą ir galėsiu būti naudinga savo krašto mažiesiems pacientams bei toliau tobulinti savo teorines ir praktines žinias Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Mano, kaip vaikų alergologės misija – nustatyti ir diagnozuoti kuo daugiau alerginių ligų vaikams, įsiklausyti ir patarti. Kviečiu mažuosius pacientus ir jų tėvelius kreiptis, įtariant atopinį dermatitą bei alergiją maistui, alerginę slogą ar bronchinę astmą bei kitas alergines ligas apsilankyti konsultacijai – esu įsitikinusi, kad kartu rasime tinkamiausią sprendimą. Esu dviejų vaikučių mama, vienas iš jų – atopiškas nuo kūdikystės. Tikiuosi, kad įgytas žinias perteiksiu ne tik iš teorinės pusės, bet taip pat stengsiuosi pažvelgti į esamą problemą ir iš mamos pozicijos. Medicina – tai mokslas, kuris reikalauja nuolatinio tobulėjimo, teorinių ir praktinių žinių atnaujinimo. Save galiu apibūdinti kaip perfekcionistę, siekiančią tobulumo visur ir visada, todėl džiaugiuosi, kad atradau save srityje, kuri mane domina ir žavi“, – taip save pristatė naujoji Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytoja vaikų alergologė ir klinikinė imunologė Dovilė Didžiulė.

Linkime jaunajai specialistei D. Didžiulei sėkmingo darbo mūsų ligoninėje ir laukiame apsilankant mažųjų pacientų, kuriems pasireiškia alerginius susirgimus primenantys simptomai.

                                                                                       VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: