VšĮ Respublikinės Panevėžio Ligoninės nuotr.

Panevėžio ligoninėje pradėjo dirbti jauna specialistė, gydytoja hematologė Liucija Lementauskienė

Hematologija – medicinos mokslų sritis, tirianti kraują ir jo ligas – kraujo kūnelių skaičiaus bei funkcijos pokyčius, kaulų čiulpų, kraujo krešėjimo sutrikimus.

Paprastai žmonės į gydytojus hematologus kreipiasi dėl pakitimų bendrame kraujo tyrime, limfmazgių ar blužnies padidėjimo ar esant kraujo krešumo sutrikimams. Svarbiausia gydytojo hematologo darbo dalis – nustatyti kraujo ligos priežastį ir paskirti efektyvų gydymą. Gydytojai hematologai taip pat suteikia išsamią informaciją apie efektyvias profilaktines priemones, kurios padeda išvengti kraujo sistemos ligų paūmėjimo ir komplikacijų, teikia individualias rekomendacijas.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbantys gydytojai specialistai, turintys didžiulę patirtį ir naudodami šiuolaikišką ligų diagnostikos ir gydymo įrangą, nustato ir gydo visas vaikų ir suaugusių gerybines kraujo ligas, nustato piktybines kraujo ligas ir konsultuoja dėl jų gydymo. Daugeliu atvejų gerybinės kraujo ligos gydomos medikamentais. Nustačius piktybinius susirgimus, pacientas yra nukreipiamas gydymui chemoterapija. Kraujo ligoms diagnozuoti atliekami išsamūs kraujo tyrimai, dažnai pasitelkiami radiologiniai metodai, kraujo čiulpų intervenciniai tyrimai, limfmazgių biopsijos. Kuo anksčiau pavyksta nustatyti kraujo ligas ir jas sukėlusias priežastis, tuo lengvesnis gydymas ir geresnės prognozės pasveikti.

Šiandien džiugu Jums pristatyti jauną specialistę, gydytoją hematologę Liuciją Lementauskienę, kuri neseniai pradėjo dirbti Respublikinės Panevėžio ligoninės Onkologijos – chemoterapijos skyriuje bei pirmadieniais ir trečiadieniais iki pietų konsultuoja pacientus ir Konsultacijų poliklinikoje.

„Gimiau ir augau Žemaitijoje, Mažeikių rajone, miškų apsuptyje esančiame Tirkšlių miestelyje. Su Panevėžio miestu susipažinau vyro dėka, kuris praleido vasaras atostogaudamas pas gimines. Vaikystėje nemažai laiko ir pačiai teko būti paciente, todėl augdama supratau, kad noriu padėti žmonėms juos gydydama. Baigusi mokyklą 6 metus studijavau Vilniaus universitete, medicinos fakultete. Studijų metais susipažinau su įvairių sričių specialybėmis, bet labiausiai mane sužavėjo hematologijos sritis – tai sritis, kurioje glaudžiai susipina šiuolaikiniai mokslo laimėjimai ir terapinės žinios. Rezidentūrą atlikau Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir po 4 stropaus mokymosi ir darbo metų tapau gydytoja hematologe. Mano vyras Erikas praėjusiais metais pradėjo dirbti šios ligoninės Gastroenterologijos skyriuje, tad man nereikėjo daug svarstyti kur pasuksiu baigusi mokslus – viską su vyru gerai apsvarstėme praėjusiais metais ir pasirinkome Respublikinę Panevėžio ligoninę kaip gydymo įstaigą, kurioje, tikime, gera dirbti, o Panevėžyje – gera gyventi. Laisvalaikiu mėgstu važinėti dviračiu, labai patinka televizijos ekrane stebėti F – 1 automobilių lenktynes ir keliauti. Paskutinė mūsų su vyru išvyka buvo šiais metais į Islandiją – nuostabi šalis ir nepakartojami įspūdžiai“, – pasakoja gydytoja hematologė Liucija Lementauskienė.

Miela gydytoja Liucija, sveikiname Jus įsiliejus į šaunų mūsų ligoninės darbuotojų kolektyvą, linkime Jums visokeriopos darbinės sėkmės ir asmeninės laimės!

Nepaaiškinamas nuovargis, bendras silpnumas, savaiminis svorio mažėjimas, plaukų slinkimas, kaulų skausmai, stiprus naktinis prakaitavimas, be infekcijos esanti temperatūra ir kiti nespecifiniai požymiai, būdingi ne tik hematologinėms, bet ir kitoms ligoms, taip pat gali būti priežastis, dėl kurios Šeimos gydytojas gali rekomenduoti pasikonsultuoti su hematologu. Gerėjanti ligų diagnostika ir medicinai sparčiai žengiant į priekį, kai kurias piktybines ligas galima išgydyti. Svarbiausia – nepamiršti laiku pasirūpinti savo sveikata. Esant reikalui, kreipkitės į mūsų gydymo įstaigoje dirbančius gydytojus specialistus, kurie yra pasirengę suteikti Jums profesionalias, kokybiškas ir savalaikes paslaugas bei įsiklausyti į Jūsų poreikius bei problemas. Svarbiausias mūsų gydytojų tikslas – pasirūpinti Jūsų ir Jūsų šeimos sveikata!

VšĮ Respublikinės Panevėžio Ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: