Panevėžio ligoninėje pradėjo dirbti jauna specialistė vaikų ligų gydytoja ir vaikų reumatologė

Vaikas sveikas! Tai ta džiugi diagnozė, kurios laukia ir tikisi visi tėvai.

Pediatrija –  medicinos sritis, nagrinėjanti vaikų ligų priežastis, gydymą ir profilaktiką. Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojai pediatrai konsultuoja ir gydo vaikus nuo kūdikystės iki pilnametystės. Vaikų ligų gydytojai diagnozuoja ligas, susijusias su vaiko raida, virškinamuoju traktu, kvėpavimo sistema, klausa, rega, kraujotaka, odos būkle ir kt. Nuo mažens stebėdami vaiko vystymąsi, vaikų ligų gydytojai konsultuoja tėvus įvairiais klausimais – nuo mitybos, laboratorinių bei alerginių tyrimų iki imunoprofilaktikos (skiepai). Esant indikacijoms, vaikų ligų gydytojai siunčia vaikus konsultacijai pas gydytojus specialistus.

Pediatro profesiją renkasi tie žmonės, kurie nuoširdžiai ir besąlygiškai myli vaikus. Vaikų ligų gydytojai moka užmegzti betarpišką ryšį tiek su vaikais, tiek su jų tėveliais. Dažnu atveju vaikų ligų gydytojai gydo mažuosius pacientus ir, tuo pačiu, nuramina bei padrąsina tėvelius. Studijų metu būsimi pediatrai susipažįsta su visomis vaiko sveikatos sritimis: neurologija, chirurgija, pulmonologija, gastroenterologija ir kt. Pediatrai giliai išmano vaiko raidos ypatybes, todėl gali ypač kokybiškai konsultuoti tėvelius apie jų vaikų sveikatą.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje veikia Vaikų poliklinika ir Vaikų ligų skyrius, kuris yra išsidėstęs per du aukštus. Pagrindinis Vaikų poliklinikos ir Vaikų ligų skyriaus tikslas – savalaikė kvalifikuota stacionarinė ir ambulatorinė, planinė bei skubioji pagalba vaikams. Ūmių būklių atveju visą parą yra teikiama stebėjimo paslauga, taip pat yra teikiamos vaikų dienos stacionaro paslaugos. Vaikų sveikatai ištirti ir gydyti mūsų ligoninėje yra taikomos pažangiausios medicinos technologijos ir metodai.

Šiandien džiugu Jums pristatyti jauną specialistę, vaikų ligų gydytoją ir vaikų reumatologę Eglę Lanzbergaitę – Manuilovą, kuri nuo šių metų rugpjūčio mėnesio pradėjo dirbti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Eglė Lanzbergaitė – Manuilova

„Esu vaikų ligų gydytoja ir vaikų reumatologė. Kad būsiu gydytoja, žinojau jau nuo 8 metų amžiaus, taigi, nuo tada sėkmingai siekiau savo tikslo ir 2015 m. baigiau medicinos magistro studijas Vilniaus universitete bei įstojau į Vaikų reumatologijos rezidentūrą. Ši medicinos sritis man patiko, o noras padėti mažiesiems vis stūmė pirmyn. Šiame kelyje teko išbandyti ir darbą Vaikų priėmimo skyriuje, tad gerai žinau ne tik lėtinių ligų gydymo principus, bet ir paprastesnius vaikų susirgimus. Šiais metais baigiau Vaikų reumatologijos rezidentūrą Vilniaus universitetinėje ligoninėje Santaros klinikose, kur šios specialybės teko mokytis iš geriausių – doc. A. Panavienės ir dr. S. Rusonienės. Taigi, pradedu savo savarankišką gydytojo vaikų reumatogo kelią Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, labai laukiu mažųjų pacientų ir realios galimybės padėti jiems. Su vaikais bendrauju visą gyvenimą. Esu iš didelės šeimos – augome keturi vaikai, o broliams anksti sukūrus šeimas, jų vaikai buvo mano dėmesio centre nuo mažumės. Šiuo metu mano šeima – 2,5 metų amžiaus sūnus Erikas ir vyras Renatas – didžiausias mano gyvenimo džiaugsmas. Kiti mano džiaugsmai ir įkvėpimai yra muzika ir rankdarbiai. Šios veiklos padeda atsipalaiduoti, sutelkti mintis ir dar su didesniu užsidegimu pulti į darbą – kitą mano džiaugsmą – vaikų reumatologiją“, – savo mintimis dalijosi jaunoji specialistė, vaikų ligų gydytoja ir vaikų reumatologė Eglė Lanzbergaitė – Manuilova.

Miela gydytoja, nuoširdžiai linkime Jums sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: