Panevėžio ligoninėje virš 50 sunkia COVID-19 ligos forma sergančių pacientų

Panevėžyje, kaip ir visoje Lietuvoje vėl auga sergamumas COVID-19.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus AINA naujienų portalui teigė, kad Panevėžio ligoninėje kas savaitę pacientų skaičius auga dešimtimis. Sergančiųjų skaičius pradėjo augti prieš dvi-tris savaites.

„Tendencijos išlieka tokios pat, kaip ir kituose šalies miestuose. Infekcija slenka iš vakarų į rytų Lietuvą. Sergančiųjų skaičius auga ir prognozės kol kas pesimistinės“, – sako pašnekovas.

Pasak M. Vaitkaus į ligoninę guldomi tik sunkūs ligoniai, o lengvai sergantys izoliuojasi ir gydosi namuose. Kritiškai sunkūs ligoniai gydomi reanimacijoje.

„Šiuo metu Panevėžio ligoninės reanimacijoje gydomi du pacientai, o sunkių ligonių šiuo metu yra 56. Visiems jiems nustatyta COVID-19 viruso delta atmaina, kuri pasižymi dideliu užkrečiamumu ir agresyviau plinta. O ligos simptomai – tokie patys“, – sakė M. Vaitkus.

Pasak gydytojo didžioji sergančiųjų dalis, virš 95 proc. yra neskiepyti asmenys, kurie ignoravo šį virusą. O keli sergantys pasiskiepiję pacientai serga imunosupresinėmis ligomis: onkologija, lėtiniais inkstų funkcijos nepakankamumais, dializuojami pacientai. Tokių ligonių imunitetas yra silpnesnis ir vakcinos poveikis neišlieka taip ilgai kaip sveikiems asmenims.

M.Vaitkus pasidžiaugė, kad didžioji dauguma ligoninės personalo yra vakcinuoti ir šiuo metu koronavirusu sergančio nėra nė vieno.

„Mes norime, kad kuo daugiau žmonių vakcinuotųsi, mažiau sirgtų ir mažiau kreiptųsi į ligoninę“, – sakė M. Vaitkus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: