Panevėžio ligoninės darbuotojai įteiktas garbingas Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas

Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas yra skirtas spręsti vieną didžiausių globalios ateities iššūkių –  gyventojų senėjimą ir kokybiškos senyvo amžiaus žmonių ir demencija sergančių pacientų slaugos poreikį.

Kritiškai svarbus slaugytojų vaidmuo dar niekada nebuvo patikrintas tokiu plačiu ir visapusišku mastu, kaip šiais metais, įvykus COVID – 19 pandemijai. Slaugytojai ir šeimos nariai visame pasaulyje patyrė sukrečiančių praradimų – ypatingai senyvo amžiaus asmenų ir demencija sergančiųjų bendruomenėse. COVID – 19 išlieka didžiausiu iššūkiu slaugos specialistams ir šeimos nariams, siekiantiems apsaugoti vyresnio amžiaus asmenų sveikatą ir gerovę visame pasaulyje.

Dėl šios sveikatos priežiūros krizės 2020 m. Karalienės Silvijos slaugos premijos leidimas buvo sutelktas į COVID – 19 idėjas ir sprendimus. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas teikiamoms paraiškoms dėl pagyvenusių žmonių ir demencija diagnozuotų bendruomenių gerovės gerinimo. Šių apdovanojimų dėka slaugos srityje gali atsirasti naujos lyderystės ir kompetencijų ugdymo galimybės. Parodydamas deramą dėmesį slaugos talentams ir jų idėjoms, projektas siekia pagerinti slaugos kaip profesijos statusą bei paskatinti naujos kartos sveikatos priežiūros talentus pasirinkti šią studijų sritį. Projektas suteikia stipendijas ir stažuotes, suteikdamas visus galimus būdus naujų idėjų įgyvendinimui.

Iš šimtų pateiktų idėjų, komisija į finalą atrinko penkias, jų manymu, geriausias idėjas. Tarp šių geriausių idėjų pateko ir Likėnų reabilitacijos ligoninės FMR skyriaus vyr. slaugytojos  Alesios Dulevičienės idėja „Gijos riešinė“. Alesios idėjos esmė – padėti žmonėms, kurie susiduria su nepatogumais pandemijos metu. Jos sukurtos riešinės pagalba galima sekti medikamentų vartojimą ir gauti reikiamą priminimą, stebėti jų likučius ir gauti reikiamas rekomendacijas. Tokią apyrankę pacientui išduotų sveikatos specialistas, o kiekviena apyrankė būtų aktyvuota per įstaigoje esančią programėlę, kurią gali stebėti tiek pacientas, tiek jo artimieji. Išduodamas apyrankę, specialistas suvestų informaciją – kada ir kokius paciento rodiklius reikia matuoti. Toks prietaisas skleistų garsinius, šviesos bei juntamuosius signalus, kurie praneštų pacientui, ką tuo metu jam reikia padaryti.

2021 m. birželio mėn. Švedijos ambasadoje Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės FMR skyriaus vyr. slaugytoja Alesia Dulevičienei ir buvo įteiktas garbingas II – osios vietos laimėtojos apdovanojimas. „Tai – puikus renginys, kuris, tikimės, taps kasmetiniu. Šia nuostabia ir reikšminga iniciatyva siekiama kelti slaugos prestižą, darbo kokybę. Noriu labai padėkoti visiems, kurie mane palaikė, manim tikėjo – artimiesiems, draugams, Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvui ir jos filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės darbuotojams. Ačiū! Su dideliu nekantrumu laukiu rugsėjo mėnesio ir galimybės inicijuoti naujas idėjas“, – savo įspūdžiais dalinosi A. Dulevičienė.

Visos Respublikinės Panevėžio ligoninės ir jos filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės bendruomenių vardu nuoširdžiai sveikiname Alesią Dulevičienę šio įspūdingo pasiekimo ir garbaus įvertinimo proga, už puikių idėjų generavimą ir jų viešinimą, linkime ir ateityje nestokoti kūrybinių idėjų ir sėkmingai įgyvendinti jas praktikoje!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: