VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Panevėžio ligoninės Dienos chirurgijos skyriuje modernios ir kokybiškos paslaugos

Dienos chirurgija Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, populiarėja dėl kelių priežasčių: naudojant šiuolaikines technologijas gerokai sutrumpėja paciento gydymosi trukmė, sumažėja hospitalinių infekcijų rizika, pacientas neatitraukiamas nuo jam įprastos socialinės aplinkos ir gali tęsti gydymą saugioje namų aplinkoje.

Dienos chirurgijos paslaugos – planinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir teikiamos tik turint šeimos gydytojo siuntimą, kurių metu atliekama gydomoji ir/ar diagnostinė intervencinė procedūra. Dienos chirurgijos paslaugos skirstomos į vienos dienos chirurgijos paslaugą ir pratęstos dienos chirurgijos paslaugą.

2007 metais sausio 2 d. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo atidarytas Dienos chirurgijos skyrius –  tuo metu buvusi naujove ne tik Panevėžyje, bet ir šalyje. Šiame skyriuje pradėtos atlikti operacijos pagal Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą ligų sąrašą. Tai – bendrosios chirurgijos, ortopedijos, angiochirurgijos, LOR, akių ir daugelis kitų operacijų. „Laikas bėga nenumaldomai, viskas keičiasi, tobulėja, modernėja, keičiasi ir mūsų Dienos chirurgijos skyrius. Jei 2007 m., tik pradėjus dirbti, per dieną atlikdavome tik keletą operacijų, tai šiuo metu per dieną atliekamų įvairiausių operacijų ir intervencijų skaičius siekia 30 , o per metus jų atliekame virš 5 000. Skyriuje dirba 9 gydytojai bei papildomai dirba gydytojai iš kitų skyrių“, – pasakoja gydytojas chirurgas Rimvydas Tumas, kuris šiam skyriui vadovauja nuo jo įkūrimo dienos.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Dienos chirurgijos skyriuje pacientams teikiamos tik aukščiausios kokybės paslaugos, kurias teikia geriausi gydytojai ir daroma viskas, kad žmonėms būtų patogu ir saugu, butų sukurtos jų privatumą saugančios sąlygos.

„Manau, kad Dienos chirurgijos paslaugos jau įaugo į mūsų kasdieninį gyvenimą, pacientai nuolat domisi, yra susipažinę su teikiamomis paslaugomis, atsirado pozityvus abipusis ryšys, nebekyla klausimų, ar po operacijos teks išvykti namo. Prasiplėtė teikiamų paslaugų sąrašas, pacientams patogu neužsibūti ligoninėje, o grįžti į sau žinomą ir artimą aplinką, nes ne veltui yra sakoma –  „namai geriausiai gydo“. Džiaugiuosi savo personalu, nes labai dažnai sulaukiame malonių atsiliepimų iš besigydančių pacientų ir jų artimųjų. Tai mus skatina dar geriau dirbti, suteikia teigiamų emocijų. Pageidautume, kad pacientai, kuriems pasikeitė aplinkybės ir jie negali atvykti paskirtą dieną į Dienos chirurgijos skyrių numatytai operacijai ar kitai intervencijai, informuotų mus apie tai, o mes tuomet galėtume dar efektyviau valdyti pacientų registraciją, reikiamų paslaugų teikimą ir, tuo pačiu, trumpinti eiles“, – sako skyriaus vedėjas R. Tumas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, suprasdama Dienos chirurgijos skyriaus svarbą ir šio skyriaus personalo teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų aktualumą ir neabejotiną naudą pacientams, nuolat investuoja į naujos, pažangiausios diagnostikos ir gydymo įrangos įsigijimą ir jos įdiegimą Dienos chirurgijos skyriuje, tuo sudarydama sąlygas teikti pacientams kokybiškas, savalaikes ir saugias paslaugas bei visapusiškai atliepti pacientų ir jų artimųjų lūkesčius. Vien 2022 metais Dienos chirurgijos skyrius pasipildė šia nauja medicinos įranga – artroskopine sistema sąnarių operacijoms, laparoskopine sistema atlikti tulžies pūslės ir išvaržų operacijoms, bendrachirurginių instrumentų rinkiniu, skirtu visiems operuojantiems gydytojams, lazerine sistema, skirta gydyti odos ir kitas ligas. Šios pažangiausios ir geriausiose  šiuo metu Europos klinikose naudojamos medicinos įrangos pagalba  bus galima ypač efektyviai ir tausojančiai spręsti įvairias sveikatos problemas, o unikalios įrangų charakteristikos leis išvengti operacijų atviru pjūviu, sutrumpins pooperacinį reabilitacijos laikotarpį. Tai įranga, kuri yra daug patogesnė gydytojui, labiau informatyvi ir turinti platų veikimo diapazoną.

Manoma, kad venų varikoze serga apie 15 procentų suaugusių šalies gyventojų. Moterys kenčia 4 kartus dažniau nei vyrai. Šiandien jau niekas neabejoja, kad efektyviausias šios ligos gydymo būdas – endovaskulinė lazerinė chirurgija. Ši metodika, kai pakitusi ir savo funkcijų tinkamai nebeatliekanti kraujagyslė sunaikinama iš vidaus, yra minimaliai traumuojanti ir sumažinanti operacinę riziką. Dienos chirurgijos centre patyrę ligoninėje dirbantys specialistai nemokamai atlieka šias operacijos, o pacientai, pakilę nuo operacinio stalo, iš karto grįžta į aktyvų gyvenimą.

„Dienos chirurgijos operacijos – tai galimybė susigrąžinti sveikatą taupant laiką ir pinigus. Ji ypač patraukli tiems, kurie negali ar nenori atsitraukti nuo įprastos darbotvarkės ir gyvenimo ritmo. Mūsų ligoninės Dienos chirurgijos skyrius yra aprūpintas šiuolaikiška, inovatyvia medicinos įranga, kuri yra naudojama pažangiausiose klinikose, kuriose keliami ypatingi reikalavimai saugumui ir kokybei. Ypač svarbus ir išskirtinis Respublikinės Panevėžio ligoninės ir, kartu, Dienos chirurgijos skyriaus, bruožas – maksimalus pacientų saugumas. Kadangi mūsų ligoninė yra daugiaprofilinė, čia, esant reikalui, yra specializuota reanimacinė pagalba, kardiologai, ginekologai, urologai, kitų sričių specialistai, kurių konsultacijos gali prisireikti, o pacientui bet kuriuo momentu gali būti suteikta kvalifikuota specializuota pagalba. Tad esame pilnai, ne prasčiau nei Vilniaus ar Kauno miestuose veikiantys Dienos chirurgijos centrai,  pasirengę kokybiškai teikti Dienos chirurgijos skyriams deleguotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Prieš mėnesį Lietuvoje buvo atnaujinti ir praplėsti dienos chirurgijos paslaugų teikimo reikalavimai, sveikatos tinklo reformos kontekste skatinama dienos chirurgijos plėtra regionuose, tad planų ir iššūkių ateičiai turime pakankamai, kuriuos sieksime įgyvendinti“, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Mūsų ligoninės Dienos chirurgijos skyriuje dirba patyręs medikų kolektyvas, kuris teikia dienos chirurgijos paslaugas. Skyriaus personalas yra visada pasirengęs Jums, mieli pacientai, padėti kokybiškai, saugiai ir savalaikiai spręsti iškilusias sveikatos problemas. Visada kreipkitės, o, norintiems pasigydyti, tereikia turėti Šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: