Panevėžio ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje – jaunas specialistas

2013 m. Lietuvoje buvo pradėtos vykdyti rezidentūros studijos, skirtos skubios medicinos pagalbos gydytojams specialistams rengti.

Skubioji medicina yra viena sunkiausių specialybių, kuri iš gydytojo specialisto reikalauja daug žinių, greitos orientacijos ir puikaus psichologinio pasirengimo. Ši skubios medicinos specializacija atsirado Jungtinėse Amerikos valstijose 1973 metais. Vėliau šios srities gydytojai buvo pradėti rengti Anglijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų Europos valstybėse. Šiuo metu skubioji medicina yra diegiama 18 – oje Europos valstybių. Lietuva šioje srityje yra dar naujokė.

Respublikinė Panevėžio ligoninė, nuosekliai įgyvendindama jaunų specialistų pritraukimo ir sėkmingo jų įsiliejimo į mūsų ligoninės kolektyvo darbą programą, 2020 metais sulaukė pirmojo skubios medicinos specialisto – ligoninėje pradėjo dirbti gydytojas Martynas Banys, kuris, prieš pradėdamas darbą mūsų ligoninėje, 6 mėn. stažavosi JAV Sinsinačio Gerojo samariečio ligoninėje. Šiuo metu gydytojas M. Banys jau sėkmingai vadovauja ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriui. Džiugu pranešti, kad šiais metais Respublikinėje Panevėžio ligoninėje įsidarbino dar dvi jaunos specialistės – skubios medicinos gydytojos, kurios, tikimės, sėkmingai įsilies į skyriaus kolektyvo darbą ir savo specialiomis žiniomis, gebėjimais, naujausių diagnostikos ir gydymo metodų žinojimu ir gebėjimu juos taikyti praktinėje veikloje, ženkliai prisidės prie dar kokybiškesnio skyriaus darbo – skubios ir profesionaliai teikiamos medicinos pagalbos pacientams.

Taigi, šiandien Jums pristatome vieną iš dviejų jaunų specialisčių – skubios medicinos gydytoją Ievą Kuliavaitę.

„2009 m. baigiau Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnaziją, tais pačiais metais įstojau į Vilniaus universitetą, Slaugos specialybę. 2010 m. perstojau į LSMU medicinos studijas, kurias sėkmingai baigiau 2016 m. Skubios medicinos gydytojo rezidentūrą pasirinkau dėl to, kad ši specialybė yra įvairialypė, nenuobodi, pacientui reali pagalba yra teikiama čia ir dabar. Respublikinę Panevėžio ligoninę rinktis tolimesniam savo darbui ir, galbūt, karjeros pokyčiams, pasiūlė ir paskatino kolega, su kuriuo dirbau LSMU Kauno klinikose. Apie šią ligoninę vėliau domėjausi pati, rinkau informaciją ir galiausiai apsisprendžiau įsidarbinti joje. Sudomino, nes tai – viena didžiausių regioninių ligoninių šalyje, teikiančių daugumą asmens sveikatos priežiūros paslaugų su gerai įrengtu Skubios pagalbos skyriumi ir geromis ateities perspektyvomis. Tai ir yra visa tai, ko reikia jaunam specialistui. Savo laisvalaikį skiriu knygoms, kelionėms, mėgstu plaukimą, sportą“, – taip save trumpai pristatė jauna specialistė, skubios medicinos gydytoja Ieva Kuliavaitė.

Miela gydytoja, nuoširdžiai linkime Jums sėkmingo darbo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, gražių dienų Jūsų asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: