Panevėžio meras dalyvavo „Europe Direct“ renginyje

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas dalyvavo atsinaujinusio informacijos centro „Europe Direct“ renginyje. Jame politikai, žiniasklaidos, bibliotekų, mokyklų atstovai, informacijos tarnybų specialistai kalbėjo apie informacijos svarbą, ateities planus, Europos Sąjungos siekius tarnauti savo gyventojams ir kt.

„Malonu šiandien sveikintis su jumis ne nuotoliu, o taip – gražioje vasariškoje aplinkoje ir drauge pasidalinti patirtimis ir įžvalgomis. Šiandien čia įvairių sričių atstovai kalbės apie tai, kaip Europos Sąjunga  prisideda prie pokyčių jų veiklose. Ne paslaptis, kad ES finansavimas yra vienas esminių variklių ir panevėžiečių, Panevėžio miesto kokybės gerinimo kontekste. Visi matome atnaujintas ir dabar atnaujinamas miesto viešąsias erdves, pastatus, atnaujinamą infrastruktūrą. Visa tai daugiau ar mažiau yra finansuojama Europos Sąjungos. Būtina nepamiršti ir „minkštųjų“ projektų, suteikiančių galimybę tobulėti specialistams, sudarančių sąlygas efektyviai ir šiuolaikiškai dirbti visiems – nuo mokyklų ir muziejų iki viešojo transporto ar verslo įmonių. Tikiu, kad šiandien čia išgirsime įdomių patirčių, gal net rasime idėjų ateities projektams. Kviečiu visus – būkime aktyvūs europiečiai ir kurkime modernią valstybę. Tam turime potencialo. Tam turime Europos pagalbą“, – sveikinimo kalbą sakė meras R. Račkauskas.

„Europe Direct“ renginyje politikai, žiniasklaidos, bibliotekų, mokyklų atstovai, kalbėjo apie informacijos svarbą, ateities planus, Europos Sąjungos siekius tarnauti savo gyventojams ir kt.

Šiemet gegužės 1 d. Europos Sąjungoje veiklą pradėjo 424 naujos kartos „Europe Direct“ centrai, Lietuvoje jų yra devyni – Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine. Šis centras yra pasiruošęs teikti informaciją apie ES, bendradarbiauti su vietos žiniasklaida, mokyklomis, kitomis informacijos tarnybomis ir ES tinklais, remti pilietines iniciatyvas.

Šiandien visi europiečiai, kiekvienas iš mūsų turime galimybę dalytis idėjomis ir padėti formuoti bendrą visų mūsų ateitį. Tam yra sukurta konferencijos dėl Europos ateities daugiakalbė platforma https://futureu.europa.eu/. Čia žmonės gali bendrauti ir aptarti savo pasiūlymus su visų kitų valstybių narių piliečiais 24 oficialiosiomis ES kalbomis svarbiausiomis piliečiams temomis: klimato kaita ir aplinka, sveikata, tvirtesnė ekonomika, didesnis socialinis teisingumas ir aktyvesnis darbo vietų kūrimas, ES pasaulyje, vertybės ir teisės, teisinė valstybė, saugumas, skaitmeninė transformacija, Europos demokratija, migracija, švietimas, kultūra ir sportas bei kitos idėjos.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply