Panevėžio mero organizuoti maldos pusryčiai, skirti Valstybės 100-čiui

Panevėžio miesto mero iniciatyva, jau ketvirtą kartą organizuoti tradiciniai Maldos pusryčiai. Šįkart jų tema – „Lietuvai 100. Tikėjimo įkvėpti“, skirti Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimui.

Tradiciniais tapę Panevėžio miesto mero organizuojami Maldos pusryčiai prie bendro stalo sukviečia ne tik dvasininkus. Mokytojai, gydytojai ir kiti miesto bendruomenės nariai, pasak mero susirinkę draugėn, tęsia miesto bendruomenės stiprinimo tradiciją.

Anot miesto mero, Valstybė ir tikėjimas visą šimtmetį buvo neatsiejami. Vasario 16-osios Lietuvoje bažnyčia užėmė ypatingą vietą. Karo, rezistencijos ir okupacijos metais tikėjimas dažnai buvo didžiausias stiprybės šaltinis. Tą patį pabrėžė ir Maldos pusryčiuose dalyvavęs Lietuvos istorijos instituto direktorius:

Vienintelis likęs gyvas Medininkų tragedijos liudininkas, Lietuvos evangelikų reformatų generalinis superintendentas Tomas Šernas viešėdamas Panevėžyje teigė, kad negalime Lietuvos kurti netikint ir sveikino miestą su gražia iniciatyva:

Pirmųjų maldos pusryčių Panevėžyje tema buvo pasišventimas ir tarnystė, antrieji – gailestingumas, tretieji skirti vyskupui Teofiliui Matulioniui atminti. Šįkart jie buvo skirti Valstybės šimtmečiui – „Lietuvai 100. Tikėjimo įkvėpti“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: