Panevėžio mieste ir rajone nuo COVID-19 jau paskiepyta trečdalis gyventojų

Nuo COVID-19 pandemijos pradžios Lietuvoje registruota beveik 270 tūkst. ligos atvejų, o 4155 žmonės, iš kurių dauguma vyresnio amžiaus, mirė. Daug kas supranta, kad pavojingas virusas pasitrauks tik tada, kai didžioji visuomenės dalis įgaus imunitetą, tai yra bus persirgusi arba paskiepyta. Šiuo metu Lietuvoje pirmąja vakcinos doze yra paskiepyta daugiau kaip 900 tūkst., o abiem –  daugiau kaip 475 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Panašu, kad vakcinavimo tempais nuo viso Lietuvos ritmo neatsilieka ir Panevėžio miesto bei rajono savivaldybės, kuriose jau paskiepyta truputėlį daugiau nei trečdalis gyventojų.

Panevėžio miesto savivaldybės gydytojo, Sveikatos poskyrio vedėjo Mindaugo Burbos teigimu, gegužės 19 dienai buvo paskiepyta 28 324 panevėžiečiai arba 33,5 procento visų miesto gyventojų. Pašnekovas sakė, kad problemų netrūksta, o išsprendus vienas, randasi naujos. Anot M.Burbos, įdiegus naują registravimo sistemą gana greitai registracijos langelis užsipildo, nes poreikis yra didžiulis, o nesuspėjusieji užsiregistruoti skiepui neretai piktinasi.

„Dėl nepakankamo vakcinos tiekimo visų norinčiųjų paskiepyti neįmanoma, nors antra savaitė kai vakcinavimo centras muša rekordus. Praėjusią savaitė buvo skiepijama iki tūkstančio žmonių, o antradienį skiepus gavo apie 1200, trečiadienį – 1347 žmonės“,- vardino M.Burba.

Savivaldybės gydytojas buvo įsitikinęs, kad visų žmonių paskiepyti nepavyks, nes dalis žmonių yra kategoriškai nusistatę prieš skiepus. Anot jo, jei vakcinos tempai nesulėtės, kaip kad tikina Sveikatos apsaugos ministerija, rugsėjo pradžioje gali būti pasiekta, kad 80 procentų žmonių turėtų imunitetą (būtų persirgę arba pasiskiepiję).

M.Burbos teigimu, iki šiol Panevėžys panaudodavo visas jam skiriamas vakcinos dozes, o jeigu jų tiekimas pagerės ir vakcinavimo centras nebesuspės, numatoma atidaryti daugiau skiepijimo vietų.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė informavo, kad gegužės 20-ajai rajone buvo paskiepyta 11 857 žmonės arba 33,7 procentai visų rajono gyventojų, o įsisiūbavus vakcinacijai kasdien vidutiniškai saugesniais tampa apie 300 žmonių.

R.Valantinienės teigimu, didelių problemų nėra ir rajone panaudojamos visos Sveikatos apsaugos ministerijos kas dvi savaites skirstomos „AstraZeneca“ ir „Moderna“ bei kas savaitę atgabenamos „Pfizer“ vakcinų dozės. Tačiau ne paslaptis, gydytojos žodžiais, kad nemažai žmonių atsisako „AstraZeneca“ vakcinos, todėl skiepytis kviečiami vis jaunesni žmonės. Anot jos, problemų nekiltų jei būtų teikiama vienintelė „Pfizer“ vakcina. Be to, kitą savaitę rajonas turėtų sulaukti ir 150 „Janssen“ vakcinos dozių.

R.Valantienė patikino, jog išlaikant Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą vakcinų tiekimo grafiką iki rugsėjo pradžios vakcinavimo kampanija gali būti baigta.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: