Panevėžio miesto dailės galerija meno mugėje ARTVILNIUS’15 pristato menininkių grupę „Baltos kandys“

Panevėžio miesto dailės galerija birželio 25–28 dienomis dalyvaus VI tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ARTVILNIUS’15. Šiame svarbiame tarptautiniame šiuolaikinio vaizduojamojo meno renginyje galerija pristatys žinomos menininkių grupės „Baltos kandys“ kinetinę instaliaciją „Suktinis“.

Grupės narės Austė Jurgelionytė-Varnė, Karolina Kunčinaitė, Miglė Lebednykaitė, Rasa Leonavičiūtė, Laura Pavilonytė-Ežerskienė, Julija Vosyliūtė sukūrė instaliaciją iš įvairiaspalvių, margų kaip pasaulis šilko rutuliukų, sujungtų į rato stipinus primenančią konstrukciją.

Medžiagiška materija, iš kurios suverta instaliacija, yra Azijos turtas – šilkas, nuo senų laikų prekybiniais mainais nutiesęs kelią tarp Rytų ir Vakarų. Šiandien šilkas, kaip lakmuso popierėlis išryškindamas Rytų ir Vakarų, nepritekliaus ir pertekliaus kultūrinius skirtumus, nebėra taip branginamas, nors jo gamybai paaukojama tūkstančiai šilkaverpių gyvybių.

Interaktyvi instaliacija, suteikianti žiūrovui galimybę stebėti besisukantį vėrinį ir iš išorės, ir iš vidaus , bus eksponuojama priešingai nei įprasta – juodoje erdvėje, kad erdvės ir laiko ribos išnyktų ir savaime nuteiktų žiūrovą nekasdieniškai patirčiai.

Tekstilinę instaliaciją papildo videofilmai, kalbantys apie tarpkultūrines patirtis, atsirandančias šių dienų kontekste.

„Panevėžio miesto dailės galerijos dalyvavimas šiame tarptautiniame šiuolaikinio vaizduojamojo meno renginyje tarp Lietuvos ir užsienio šalių galerijų yra svarbus keliais aspektais. Dalyvaudama prestižinėje meno mugėje, kurios labai aukštai iškelta kartelė, Dailės galerija skleidžia žinią ne tik apie savo veiklą, bet ir miestą, kurio kultūrai ji atstovauja. Kartu galerija pristato išskirtinį kūrinį, kuris tikrai turėtų sulaukti mugės lankytojų dėmesio“, – sakė projekto vadovė, Panevėžio miesto dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė.

Jaunų menininkių grupė „Baltos kandys“, dirbanti kartu nuo 1998 metų, aktyviai kuria veltinio paveikslus, skulptūrinius objektus, erdvines kompozicijas, instaliacijas, akcijas, fotografijas, videofilmus, aksesuarus.

Grupė dalyvauja parodose, simpoziumuose, rengia plenerus ir edukacines programas, meninius projektus, kurių geografija plati: Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Šiauliai, Anykščiai, Kėdainiai, Molėtai, Utena, Nida, Edinburgas, Glazgas, Maskva, Šanchajus, Diuseldorfas, Paryžius, Bodenburgas, Kijotas, Hoganas, Muzonas, San Tropezas, Rovinjis, Varšuva, Drachtenas, Ryga.

Menininkės surengė ne vieną parodą ir Panevėžio miesto dailės galerijoje.

2008 metais „Baltos kandys“ savo meno projektus „Mandala“, „Šventė“, „Miškan…“ pristatė Argentinoje , Buenos Airių muziejų centre ir Rosarijo modernaus meno muziejuje MACRO.

2010-aisiais meno projektas „Šventė“ buvo parodytas Japonijoje ( AMU galerijoje Tokijuje ir Higašikagura memorialinėje salėje-bibliotekoje Hokaide) .

„Baltos kandys“ su meno projektu „Šilko kelias“ 2011 metais dalyvavo festivalyje „2011 NOTCH Art Festival“ Pekine, Kinijoje. 2012-aisiais meno projektas „Mandala. Gėlių šventykla“ pristatytas Indijoje, Delio tarptautiniame menų festivalyje. Menininkės surengė performansus Delyje, Kalkutoje ir Katmandu , Nepale. 2013 metais menininkių grupė dalyvavo Filadelfijos meno muziejaus mugėje „Contemporary Craft Show“, JAV.

2015 metais grupė meno projektą „Šventė“ pristatė parodoje „Absoliuti tekstilė. Nuo ištakų iki XXI amžiaus“ Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje.

Grupė pelnė šalies ir tarptautinių apdovanojimų. 2005 metais „Baltų kandžių“ menininkėms suteiktos Kultūros ministerijos premijos už geriausią profesionalaus meno debiutą. 2006-aisias grupė Lietuvos instituto organizuotame konkurse „LT tapatybė“ buvo pristatytos „Novatoriškumo“ nominacijai.

2010 metais „Baltos kandys“ pelnė 3-čiąją vietą ir publikos prizą už meno projektą „Šventė“ 4-ojoje Rygos tarptautinėje tekstilės meno trienalėje, Latvijoje.

Menininkių grupės kūrinių modernaus meno kolekcijai yra įsigijęs Kroatijos Rovinjo miesto muziejus.

„Baltų kandžių“ kinetinę instaliaciją „Suktinis“ mugėje ARTVILNIUS’15 bus galima pamatyti Panevėžio miesto dailės galerijos stende Nr. 5.18 (Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ Vilnius).

 

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Nuotraukoje:

Menininkių grupės „Baltos kandys“ kinetinė instaliacija „Suktinis“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: