Tado Kontauto nuotr.

Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties medikai toliau jaučiasi kaip kare

Pastarajame posėdyje Panevėžio miesto taryba be jokių diskusijų patvirtino savivaldybei pavaldžių sveikatos priežiūros ir sveikatinimo įstaigų vadovų atlyginimų kintamosios dalies koeficientus. Didelių diskusijų veikiausiai nebūtų kilę ir dėl šių įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitų, jei ne virš Greitosios medicinos pagalbos stoties pakibęs reorganizacijos šešėlis.

Stoties direktorė Rūta Ramoškienė politikams sakė, kad įstaigos darbuotojai toliau gyvena karo nuotaikos, nes iš pradžių buvo pandemija, o dabar – tvyranti nežinomybė dėl Sveikatos apsaugos ministerijos sumanytos reorganizacijos, kuri turi būti baigta iki liepos pradžios.

„Darbuotojai gyvena visiškoje nežinomybėje ir nėra tikri dėl savo ateities, dėl darbo vietos, atlyginimų. Mus stebina, kad reforma tokia greita, be to nėra jokių konkretumų, niekas nieko neaiškina ir nieko nepasako. Mes nenorime prarasti to, ką turime“,- aiškino R.Ramoškienė.

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna patikino, kad buvo kreiptasi į ministeriją, tačiau atsakymo negauta. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad savivaldybė kreipimąsį Vilniaus klerkams išsiuntė tik tarybos posėdžio dieną.

„Prašėme susutikimo, norime, kad greitosios medicinos pagalbos dispečerinė liktų Panevėžyje“,- sakė T.Jukna.

Buvęs konservatorius Petras Luomanas ragino kolegas tarybos narius kreiptis į savo partijų atstovus dirbančius Vilniuje, kad ministerija nenuspręstų taip, kaip parankiau jai. Jis sutiko, jog tokia nežinomybė tęstis negali ir ragino kuo greičiau kreiptis į Seimo Sveikatos apsaugos komiteto pirmininką Antaną Matulą, juolab, kad ministerija tik vykdo Seimo priimtus sprendimus. Kiti tarybos nariai siūlė nepamiršti kito Panevėžyje į Seimą išrinkto konservatoriaus – Bronislovo Matelio.

P.Luomanui pritaręs „žaliasis“ Mantas Leliukas teigė, jog gyventi tarp dangaus ir žemės yra visiškas absurdas. Anot jo, dabar gi sprendimus priiminėja galbūt Panevėžyje net nebuvę asmenys, todėl būtina daryti viską, kad bene moderniausia šalyje greitosios medicinos pagalbos stotis liktų.

Konservatorė Indiana Griegienė ironizavusi, kad stoties medikai į ministeriją kreipėsi dar kovo 18-ąją, o svavivaldybė raštą išsiuntė tik balandžio 21 dieną, patarė pernelyg nepanikuoti. Ji pažadėjo, jei yra poreikis, organizuoti susitikimus su Seimo konservatoriais.

Mero Ryčio Mykolo Račkausko bendražygė Birutė Valkiūnienė teigė, jog pagal ministerijos planus, miestuose greitosios medicinos pagalbos pacientai turi sulaukti per 15 minučių, o mieste nebelikus padalinio to padaryti būtų neįmanoma.

Siūlymui neleisti Panevėžyje sunaikinti greitosios medicinos pagalbos įstaigos pritarė tiek valdantieji, tiek opozicija. Dabar tikimasi sulaukti atsakymų iš Sveikatos apsaugos ministerijos, o šiek tiek išaiškėjus situacijai bus sprendžiama ką daryti toliau.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: