Panevėžio miesto Kultūros ir meno tarybos veiklą kuruos valdininkė

Panevėžio miesto taryba po aštrokų diskusijų valdančiųjų daugumos koalicijos balsais pritarė, kad į miesto Kultūros ir meno tarybą būtų deleguota valdininkė – Kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė.

Projekto rengėjai akcentavo, kad pagal komisijos sudarymo nuostatus, kultūros ir meno organizacijos į Kultūros ir meno tarybą išrenka šešis savo atstovus, o dar tris narius į ją deleguoja meras. Fotomenininkui Algimantui Aleksandravičiui išvažiavus iš Panevėžio gyventi kitur ir nuo jo atitolus pats menininkas atsisakė visuomeninių pareigų, todėl į jo vietą meras Rytis Mykolas Račkauskas pasiūlė A.Čeponienę, kuri, anot jo, neva geriau matys visą kultūros lauką.

Opozicijos atstovai aiškino, kad meras prasilenkia su padorumo kriterijais, ir tikino, kad menui ir kultūrai turi atstovauti menininkai, o ne savivaldybės administracijos direktoriui pavaldi valdininkė. Jų teigimu, prieš porą metų Kultūros ir meno tarybos narių skaičius buvo sumažintas, o pagal tokią tendenciją greitai menininkai visai nebeturės jokio balso.

Mero R.M.Račkausko bendražygė Vitalija Vasiliauskaitė akcentavo, kad Kultūros ir meno taryba yra laisva menininkų organizacija, kurioje skirtingai nei kitose struktūrose nėra nė vieno politiko. Anot jos, savivaldybės administracijos žmogaus dalyvavimas tarybos darbe būtent ir taps įrankiu, pasitarnausiančiu menininkų įdėjoms įgyvendinti. V.Vasiliauskaitė pastebėjo, kad ir patys menininkai stokoja vienybės, nes neretai sukvietus tarybos posėdį nebūdavo kvorumo.

Nesantaikos ugnį šiek tiek apmalšino buvęs miesto meras konservatorius Vitalijus Satkevičius pareiškęs, kad meras R.M.Račkauskas deleguodamas į menininkų organizaciją savivaldybės valdininkę pats prisiima atsakomybę. Anot jo, laikas ir parodys kaip ją priims meno žmonės ir kaip ji atstovaus jų interesus.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: