Panevėžio miesto merą šmeižęs asmuo nubaustas 1000 eurų bauda

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla dėl šmeižimo. Socialiniuose tinkluose Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską šmeižęs vyras atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau turės sumokėti 1 000 eurų nukentėjusiajam,  atlyginti 1 600 eurų jo advokato išlaidas bei įmokėti 500 eurų į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teismas išnagrinėjęs bylos medžiagą konstatavo, kad K. K. padarė nusikalstamą veiką savo „Facebook“ paskyroje parašęs komentarus, kuriuose R. M. Račkauskas įvardintas komjaunimo nariu ir lyderiu. Taip jis paskleidė tikrovės neatitinkančią, savo turiniu ir kontekstu paniekinančią bei žeidžiančią informaciją, pažemino R. M. Račkausko garbę bei orumą, pakirto žmonių pasitikėjimą juo kaip asmeniu ir Panevėžio miesto meru.

„Teismo posėdžio metu K. K. savo kaltę dėl jam pareikšto kaltinimo pripažino, atsiprašė nukentėjusiojo asmeniškai ir žadėjo atsiprašyti viešai, pasižadėjo atlyginti žalą. Teisminėje praktikoje yra sakoma, jog asmuo, pateikdamas viešumon informaciją, privalo elgtis atsakingai ir turėti tas žinias patvirtinančius patikimus duomenis ar nurodyti šaltinius. Tokių duomenų ar šaltinių savo teiginiams pagrįsti K. K. nepateikė“, – sakė bylą nagrinėjusi Panevėžio rūmų teisėja Odeta Gruodienė.

Teismas atleido K. K. nuo baudžiamosios atsakomybės dėl padarytos nusikalstamos veikos pagal laidavimą, perduodant jį laiduotojos D. Z. atsakomybei be užstato, nustatant vienerių metų laidavimo terminą. Siekiant tinkamo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės įgyvendinimo, K. K. skirta  baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Nukentėjusiojo R. M. Račkausko civilinis ieškinys tenkintas iš dalies, –  iš K. K. priteistas 1000 Eur neturtinei žalai atlyginti. Be to, iš K. K. priteista 1600 eurų  atstovavimo išlaidų nukentėjusiojo naudai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Panevėžio apylinkės teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *