Panevėžio miesto meras reiškia užuojautą dėl Kroatijos Respublikos ambasadoriaus Lietuvoje K. Kedmenec mirties

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas reiškia užuojautą artimiesiems ir kolegoms, mirus Kroatijos Respublikos ambasadoriui Lietuvoje J. E. Krešimir Kedmenec. Dar šių metų rugsėjo 16 d. ambasadorius G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje atidarė parodą, skirtą pažymėti Kroatijos Respublikos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

„Su liūdesiu sužinojome apie didžiulę netektį – Kroatijos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus J. E. Krešimir Kedmenec mirtį. Ambasadorių Panevėžyje prisiminsime kaip talentingą diplomatą, nuoširdų bičiulį, dirbusį su kilniu atsidavimu ir stiprinusį ryšius tarp kroatų ir lietuvių tautų. Jo pastangų dėka turėjome  galimybę  iš arčiau pažinti Kroatiją, jos istoriją ir kultūrą. Reiškiu gilią užuojautą Velionio artimiesiems ir kolegoms“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Ambasadorius J. E. K. Kedmenec buvo artimas Panevėžio miesto bendruomenės bičiulis, draugiški santykiai siejo su meru R. Račkausku, Dailės galerija, kino centru „Garsas“, G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka, Muzikiniu teatru. Kultūrinis bendradarbiavimas tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje prasidėjo dar 2017-aisiais. Ambasadorius ne kartą lankėsi oficialaus vizito pas merą, taip pat dalyvavo kroatų parodų atidarymuose, filmų pristatymuose (2017 m. atidaryta paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“, plakatų paroda „New Look Croatia“, kino centre „Garsas“ – kroatų kultūros dienos, 2018 m. kino festivalyje „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ pristatytas istorinis kroatų filmas „55 numeris“, atidaryta paroda „Kroatijos nematerialus paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“, 2019 m. pristatyta paroda „Kroatų glagolica“, Kroatijos Respublikos ambasados dovana panevėžiečiams – Zagrebo gitaristų kvarteto koncertas,  2020 m. atidaryta paroda „Markas Maruličius ‒ Europos humanistas“).

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: