Panevėžio miesto savivaldybė nuotr.

Panevėžio miesto merui skirta 30 tūkst. eurų bauda ir atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje

Šiaulių apygardos teismas šiandien paskelbė sprendimą piktnaudžiavimu kaltinamo Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko byloje.

Panevėžio miesto merui skirta 30 tūkst. eurų bauda ir atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje penkerius metus. Iš jo taip pat bus konfiskuota turto už 5472 eurus.

Mero patarėjai Gintarei Maskoliūnienei teismas skyrė 25 tūkst. eurų baudą ir atėmė teisę penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Teismo nuosprendžiu pripažinta, kad Panevėžio miesto meras, talkinant savo patarėjai G. Maskoliūnienei, davė neteisėtus nurodymus Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojams. Buvo siekiama, kad Panevėžio miesto savivaldybės administracijos organizuojamus viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursus laimėtų su vilniečiu M. V. susijusi įmonė. Su M. V. iš anksto buvo suderintos perkamų paslaugų apimtys, techninės specifikacijos, paslaugų kainos. Be to, buvo susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, tai yra kad Panevėžio miesto savivaldybės administracija ir ateityje iš M. V. atstovaujamos bendrovės pirks konsultacines paslaugas. Nustatyta, kad viešųjų pirkimų paraiškos buvo suformuluotos taip, kad paslaugas galima būtų įsigyti apklausiant tik vieną konkrečią bendrovę.

Be oficialiai savivaldybės nupirktų paslaugų, R. M. Račkauskui buvo suteikta asmeniškai, kaip politikui, naudingų konsultacijų ruošiantis 2019-ųjų metų savivaldybių merų rinkimams.

Teismas pripažino, kad Panevėžio miesto savivaldybė patyrė 5 tūkst. 742 eurų žalą, kai už suteiktas asmeniškai merui naudingas konsultavimo paslaugas buvo nepagrįstai sumokėta miesto biudžeto lėšomis, todėl nusprendė minėtą pinigų sumą konfiskuoti iš nuteistojo R. M. Račkausko.

Teismas savo nuosprendžiu patvirtino kaltinimus dėl kaltinamųjų padarytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, kurie buvo grindžiami ikiteisminio tyrimo metu surinktais ir teisminio nagrinėjimo metu patikrintais įrodymais – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavusi ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokurorė D. Markauskienė.

Pirmos instancijos teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Baudžiamoji byla, kurioje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos, prokuratūros pareigūnai, Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti 2019  metų vasarą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: