Panevėžio miesto poliklinikoje Nemuno gatvėje nebeliks nė vienos vaistinės

Panevėžio miesto politikai nusprendė, jog po metų pradžioje iš miesto poliklinikos patalpų Nemuno gatvėje išgarbintos Gintarinės vaistinės joje nebeliktų ir „Camelia“ vaistinės, nes neva pačiai sveikatos priežiūros įstaigai kovai su pandemija trūksta patalpų. Dauguma politikų pritarė savivaldybės valdininkų pozicijai, kad poliklinikos pacientai gali nukulniuoti kelis šimtus metrų, kad vaistų galėtų nusipirkti kitur.

Projekto rengėjai nurodė, kad savivaldybė pagal panaudos sutarį patalpas Nemuno gatvėje yra perdavusi miesto poliklinikai, iš kurių dalis buvo išnuomota dešimčiai medicininę veiklą vykdančių trečiųjų asmenų. Dabar gi, poliklinikai pačiai trūksta patalpų, todėl ji su kai kuriais nuomininkais nori nutraukti sutaris, tačiau kai kurie iš jų niekur nenori kraustytis.

Buvusiam miesto merui konservatoriui Vitalijui Satkevičiui pastebėjus, kad „Gintarinės vaistinės“ poliklinikoje nebėra nuo vasario mėnesio ir pasiteiravus, ar sveikatos priežiūros įstaigoje nebeliks nė vienos vaistinės, tiesaus atsakymo nebuvo, tačiau buvo atsakyta, kad savivaldybė, būdama poliklinikos steigėja, privalo ginti viešąjį interesą, o ne verslą.

„Žaliesiems“ opozicijoje esantiems Gemai Umbrasienei ir Mantui Leliukui pasiteiravus vaistininkų pozicijos ir kodėl jie nedalyvauja posėdyje, buvo atsakyta, kad jie jokių pageidavimų savivaldybei nepareiškė. Nors opozicionieriai tikino, kad nuomos sutarties nutraukti nederėtų, nes savivaldybei irgi labai nepatinka kai rangovai nesilaiko sutarčių, meras Rytis Mykolas Račkauskas ir savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna stojo už viešąjį interesą, nes, anot jų, poliklinikai pačiai, kad ir Karščio klinikai, pačiai reikia patalpų.

Judėjimo „Kartu“ atstovui Ričardui Bakanauskui pasidomėjus, kodėl nuomininkas atsisako nutraukti patalpų nuomos sutartį, T. Jukna atsakė, jog nuomininkas nurodo neva apie įdėtas investicijas, tačiau pridūrė, kad tai daroma dėl gaunamo pelno, nes vaistinė yra strategiškai patogioje vietoje. Meras netgi akcentavo, kad poliklinikoje likus tik vieno tinklo vaistinei jau prasilenkiama su sveika konkurencija, o be to būtų keista, kai nuomininkai užima patalpas, o savivaldybei pavaldi įstaiga jomis negali naudotis.

Vieną iš nedaugelio kartų valdančiuosius palaikęs buvęs Seimo narys Povilas Urbšys sakė, jog šiuo metu sveikatos įstaigos funkcionuoja ekstremaliomis sąlygomis, todėl pirmiausia turi būti paisoma jų interesų.

Buvęs miesto vicemeras Aleksas Varna konstatavo, kad sutartys ir sudaromos tam, kad jas būtų galima koreguoti ar nutraukti, juolab, kad nuomojamos patalpos yra reikalingos pačiai poliklinikai savo veiklai vykdyti.

Po užsitęsusių diskusijų gana didele balsų persvara buvo pritarta vaistinės iš poliklinikos iškeldinimui.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: