Panevėžio miesto Rožių mikrorajono gyventojų iniciatyvinės grupės ir bendruomenės, atviras laiškas

Panevėžio m. Rožių mikrorajono gyventojų iniciatyvinės grupės ir bendruomenės, atviras laiškas dėl visos pušynėlio teritorijos prie Aguonų  ir Baranausko gatvių išsaugojimo ir sutvarkymo.

Panevėžio m. Tarybai

Panevėžio m. Merui

Panevėžio m. Savivaldybės Administracijos direktoriui

Kopija  siunčiama :

Centrinė projektų valdymo agentūra, direktorė Lidija Kašubienė

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, direktorius Adas Jakubauskas

        Atsižvelgiant į tai, kad Panevėžio m. šiaurinė dalis už geležinkelio visiškai neturi viešųjų erdvių, rekreacinių vietų visų kategorijų (įskaitant ir su negalia) gyventojams;

       Konstatuojant, kad bendra šio mikrorajono infrastruktūra nesutvarkyta, nes nėra šaligatvių (išskyrus vienintelę Rožių g.), prie gatvių vietoj šaligatvių palikti tik grioviai;

        Pabrėžiant, kad mikrorajono vaikams ir jaunimui nėra numatyta ir palikta visuomeninių vietų žaidimams ir sportui (išskyrus vienintelės mokyklos stadioną);

        Atkreipiant dėmesį, kad beveik 20 procentų užimančiam šio miesto mikrorajonui minimas pušynėlis yra vienintelė vieta gyventojams susirinkti, bendrauti, puoselėti bendruomeniškumo tradicijas- čia vyksta „Rožyno“ bendruomenės organizuojami renginiai;

        Primenant, kad minimoje teritorijoje, pagal vietos gyventojų prisiminimus, gali būti karo ir pokario metų represijų aukų (žydų genocido ir NKVD)  palaidojimo vieta, pastatytas paminklas, prižiūrimas vietos gyventojų. Sovietmečiu ši teritorija, planuojant mikrorajono užstatymą, nebuvo paliesta. Gyventojų liudijimu tai buvo ,,neliečiama, šventa vieta“.

Prašome:

  1. Pakeisti atitinkamus miesto teritorijų planavimo dokumentus ir šią teritoriją suprojektuoti kaip bendruomeninę, viešą rekreacinę zoną mikrorajono gyventojams.
  2. Paruošti teritorijos sutvarkymo rekreaciniams tikslams detalųjį planą ir apsvarstyti viešame susirinkime su bendruomenės gyventojais.
  3. Atsisakyti bet kokios statybos (gyvenamosios, visuomeninės paskirties) visoje minimoje teritorijoje, apribotoje Aguonų, Baranausko, Bijūnų ir Miško gatvėmis.
  4. Inicijuoti atitinkamus tyrimus, siekiant nustatyti, aukščiau minimų asmenų palaidojimo faktą.
  5. Nustačius žmonių palaidojimo vietą, spręsti klausimą dėl jų atminimo įamžinimo šioje vietoje tariantis su visomis, suinteresuotomis grupėmis bei  Rožyno bendruomene.

Rožių mikrorajono gyventojų vardu;  

 Iniciatyvinė grupės vadovas Eugenijus Ušinskas

 Rožyno bendruomenės pirmininkė Romalda Šerplienė                     


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: