Rožyno bendruomenės nuotr.

Panevėžio miesto „Rožyno“ kvartalo gyventojai siunčia pavojaus signalą: suaktyvėjo ilgapirščiai

Socialiniuose tinkluose pasirodė informacija, kad Panevėžyje „Rožyno“ individualių gyvenamųjų namų kvartale slampinėja tamsaus gymio asmenys, galimai rumunai, fotografuoja gyvenamųjų namų kiemus, o paskui juos apšvarina. Todėl privačių namų kvartalo gyventojai raginami būti atsargesniais, būdresniais, o pastebėjus įtartinus ar įtartinai besielgiančius asmenis apie tai pranešti policijai.

„Rožyno“ bendruomenės pirmininkė Roma Šerplienė patvirtino, kad per pastaruosius du mėnesius vagysčių iš gyvenamųjų namų ir jų kiemų gerokai padaugėjo, įvykdyta ir plėšimų. Anot jos, ne vienas gyventojas yra pastebėjęs du tamsesnio gymio asmenis, kurie slankioja po kvartalą ir fotografuoja kiemus.

Roma Šerplienė (As. archyvo nuotr.).

„Ilgapirščiai nesnaudžia, įvykdyta ne viena vagystė iš namų ar kiemų, praėjusį savaitgalį Eglyno gatvėje pavogti du automobiliai. Dažniausiai taikomasi į kiemuose stovinčius automobilius, nes kartais savininkai jų net nerakina, bei kiemuose esantį turtą. Nežinau ar tai daro tie juodbruviai, ar jų yra kokia grupuotė, o gal jie vagystes vykdo kartu su vietiniais – mūsiškiais“,- sakė R.Šerplienė.

Ji patikino, kad bent jos namai apstatyti vaizdo kameromis, bet ragino kaimynus būti budresniais, nepalikti kiemuose turto, puoselėti bendruomeniškumą, matyti ne vien savo, bet ir kaimynų namus, o pamačius ką nors įtartino, kviesti policiją.

Ponia R.Šerplienė patikino, kad bendruomenė palaiko nuolatinį ryšį su policija, o ypatingai su pareigūnu Henriku Naviku, kuris, anot jos, yra prisidėjęs prie ne vienos problemos sprendimo.

Tačiau minėtas pareigūnas su korespondentu kalbėtis atsisakė pareiškęs, kad bent kokius komentarus gali teikti tik atstovai spaudai.

Panevėžio apskrities VPK komunikacijos skyriaus vyresnysis specialistas Tadas Martinaitis patikino, kad pastaruoju metu vagysčių iš privačių valdų tiek Panevėžio mieste, tiek rajone padaugėjo, todėl „Rožyno“ negalima išskirti iš bendro konteksto. Tiesa, šio kvartalo specifika, nes jame yra dauguma nuosavų namų, yra kitokia, jame gyvena šiek tiek labiau pasiturintys žmonės, todėl ilgapirščiai tikisi greitesnio ir geresnio grobio.

„Peršokai per tvorą, atidarei ar išlaužei vartelius ir tu jau kieme… Todėl raginame gyventojus nepalikti nesaugomo turto, o pastebėjus įtartinus, kiemus fotografuojančius ar kitaip informaciją renkančius asmenis kreiptis į policiją“,- sakė T.Martinaitis.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: