Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkę Stanislavą Arbutavičienę sveikina meras Rytis Račkauskas (Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.)

Panevėžio miesto savivaldybė į bendruomenių iniciatyvas žiūri pro pirštus?

Nuo 2020 metų šalies savivaldybės skatindamos bendruomenių iniciatyvas bei jų siekius kažką sutvarkyti ar įrengti, kviečia bendruomenes rengti joms aktualius projektus.

Tačiau tas iniciatyvas laimėjusios bendruomenės, pastebi, kad projektai įgyvendinami labai vangiai, o kai kurie iš jų net gali būti visai numarinti. Bendruomenių atstovai su baltu pavydu žiūrintys į Panevėžio rajoną, kuriame bendruomenių iniciatyvoms tikrai uždegta žalia šviesa.

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos nario Rimanto Narkūno teigimu, bendruomenės yra kviečiamos rengti iniciatyvų projektus, kurie pateikiami savivaldybės administracijos komisijai. Pastaroji atrenka kelias geriausias ar aktualiausias iniciatyvas ir paskelbdama viešai jas atiduota visuomenės teismui. Panevėžiečiai balsuoja ir išrenka du geriausius projektus, kuriuos įgyvendindama savivaldybė gali skirti iki 20 tūkst. eurų.

R.Narkūno žodžiais pernai buvo pateikta 14 iniciatyvų, komisija atrinko 4 projektus, o visuomenė nubalsavo už žaidimų aikštelės A.Baranausko gatvės parkelyje ir šokių aikštelės Miesto kultūros ir poilsio parke įrengimo projektus. Politiko teigimu, dabar gi A.Baranausko gatvėje žaidimų aikštelė įrengta, tačiau nėra parkelio apšvietimo, kuris turėjo būti, o šokių aikštelės įrengimas parke dar nė nepradėtas.

„Kiek teko girdėti rajone šie procesai vyksta daug greičiau. Dabar manęs žmonės klausia nejaugi vien žaidimų aikštelė kainavo 20 tūkstančių eurų, o aš nežinau net ką jiems atsakyti“,- sakė R.Narkūnas.

Užpernai Panevėžio miesto savivaldybės administracijos komisija atrinko vaikų žaidimų aikštelės įrengimo Žvaigždžių gatvėje ir neįgaliųjų draugijos aplinkos sutvarkymo Taikos alėjoje 11 projektus. Žaidimų aikštelė buvo įrengta, o pagal neįgaliųjų projektą pasodinta gėlių, pastatyti treniruokliai, tačiau jų numatytos pakylos iki šiol neatsirado.

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Arbutavičienė teigia, kad pagal projektą atsirado gėlynas, buvo pastatyti treniruokliai, tačiau numatyto alpinariumo ir pakylos taip ir neatsirado.

„Kiek girdėjau, kad alpinariumo nebus, bet su tuo galime susitaikyti, nes tai ne pirmo būtinumo prekė, tačiau pakyla mums būtina, o liepos pabaigoje numatytas renginys. Rašiau į savivaldybę, tačiau atsakymo jokio. Anais metais pakylą buvo atvežusios „Panevėžio gatvės“, buvo labai gerai, tačiau po renginio ją išsivežė. Labai bijau, kad pakyla irgi nuplaukė. Žadėjo aukso kalnus, bet dabar aiškinama, kad atėjo krizė, nors ta pati krizė atėjo ir neįgaliesiems“,- kalbėjo S.Arbutavičienė.

Panevėžio neįgaliųjų draugijos pirmininkė savivaldybei priekaištų turėjo ir daugiau. Anot jos, niekaip nepavyksta valdininkams įrodyti, kad neįgaliesiems reikalingas Taikos alėja kursuojantis autobusas.

„Buvusioje „Nevėžio“ mokykloje esame įsikūrę jau ketvirti ar penkti metai, tačiau per tą laiką savivaldybė nesugebėjo pakeisti patalpų paskirties, todėl mus „ant blakstienų“ stato Priešgaisrinė tarnyba, kad neatitinkame mokyklai nustatytų reikalavimų. Baudą norėjo skirti ir Greitosios medicinos pagalbos tarnyba, nes pas mus įvažiavimas yra tik iš Švyturio gatvės pusės, o iš Taikos alėjos patalpas turi ir duris užsirakinusi sporto bendruomenė. Savivaldybė nuolat tempia gumą, o po to prisidengia kylančiomis kainomis, kad neva dabar viskas pabrango“,-  sakė S.Arbutavičienė ir spėjo ar savivaldybė ir šį kartą ką nors išgirs.

Reikalus su bendruomenių iniciatyvų projektais kuruojančios Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Žibutės Gaivenienės pakalbinti nepavyko, nes ji atostogauja, todėl keletą klausimų nusiuntėme Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjui Daliui Vadlugai.

Jo teiravomės, ar tiesa ir kodėl stringa bendruomenių iniciatyvų projektai, kaip galima paspartinti jų įgyvendinimą, ar bendruomenės būgštauja be reikalo.

Eilinį kartą ponas D.Vadluga iš esmės nieko taip ir neatsakė. Jis tenurodė, kad procesas vyksta, projektuojami, derinami procesai ir darbai, kurie bus įgyvendinti kai tik bus suderinti ir tinkamai parengti statybos dokumentai.

„Nežinau kaip mieste, bet pas mus jokių problemų su bendruomenių iniciatyvų projektais nėra. Pernai visi žmonių balsais išrinkti projektai jau senokai įgyvendinti“,- patikino Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius.

Anot jo, šiemet bendruomenių iniciatyvoms buvo numatyti 35 tūkst. eurų ir bendruomenės teikė projektus, o paskui apie mėnesį buvo balsuojama už bendruomenių iniciatyvas. A.Pociaus žodžiais, daugiausiai gyventojų palaikymo sulaukusioms 5 bendruomenėms bus skirta vidutiniškai po 7 tūkst. eurų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: