Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna (AINA.LT nuotr.)

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia bendradarbiauti vystant miesto infrastruktūrą

Jau kelerius metus gyventojai ir verslo bendruomenė kviečiami pasinaudoti galimybe vietinės reikšmės kelius, privažiavimus prie gyvenamųjų ar kitos paskirties pastatų, gatves (ne aukštesnės kaip D kategorijos), šaligatvius, transporto priemonių stovėjimo aikšteles, apšvietimo ir lietaus vandens nuotekų tinklus rekonstruoti su savivaldybės prisidėjimu.

„Panevėžys sparčiai atsinaujina, tvarkomos gatvės, keičiami šaligatviai, modernizuojamas apšvietimas, atliekami kiti įvairūs miesto infrastruktūros modernizavimo darbai. Žinoma, viskas remiasi į finansines galimybes, tad siekiant greičiau susikurti patogią infrastruktūrą, tai galima padaryti gerokai greičiau bendradarbiaujant ir išlaidomis dalinantis su Savivaldybe. Vien per pastaruosius trejus metus su gyventojų, verslo prisidėjimu mieste sutvarkytos šešios automobilių stovėjimo aikštelės, dvi gatvės ir dar keturios automobilių stovėjimo aikštelės daugiabučių namų teritorijoje bus tvarkomos šiais metais“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Kai darbai vykdomi daugiabučio gyvenamojo namo teritorijoje, paramos teikėjas turi prisidėti prie atliekamų infrastruktūros objektų įrengimo darbų ne mažiau kaip 30 proc. objekto statybos skaičiuojamosios kainos (įskaitant projekto parengimo ir jo ekspertizės (kai ji privaloma) atlikimo išlaidas), o Savivaldybė padengia likusią objektų įrengimo kainą. Prašymą paramos teikėjas turi pateikti iki einamųjų metų balandžio 1 d., o paraišką su parengtu projektu – iki spalio 1 d.

Jei darbai vykdomi valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise priklausančioje žemėje, kuri nėra išnuomota ar kitais būdais suteikta naudotis fiziniam ar juridiniam asmeniui, paramos teikėjas gali prisidėti prie atliekamų infrastruktūros objektų įrengimo darbų ne mažiau kaip 50 proc. objekto statybos skaičiuojamosios kainos (įskaitant projekto parengimo ir jo ekspertizės (kai ji privaloma) atlikimo išlaidas).  Paraiška su parengtu projektu ir kitais dokumentais Savivaldybės administracijai turi būti pateikiami iki einamųjų metų birželio 1 d.

Savivaldybės administracijos sudaryta komisija išnagrinėja paraišką ir raštu informuoja, ar ji atitinka nustatytus kriterijus. Tvarkos aprašą su dokumentų formomis galite rasti www.panevezys.lt – Gyventojams – Miesto infrastruktūra. Išsamesnė informacija teikiama tel. (8 45) 501 328.

Atkreipiame dėmesį, kad yra tvarkoma tik viešoji infrastruktūra, o ne privačios nuosavybės keliai, kiemai ir pan. Infrastruktūrą tvarkyti gali ne tik daugiabučių bendrijos, verslo, miesto bendruomenės, bet ir atskiros gyventojų grupės, pavieniai asmenys.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: