Panevėžio miesto savivaldybė padės viešojo maitinimo įstaigoms

Sveikatos apsaugos ministerijai praeitą savaitę paskelbus sprendimą dėl viešojo maitinimo įstaigų veiklos, Panevėžio miesto savivaldybė reaguoja į miesto kavinėms, restoranams karantino metu kilusias problemas ir yra pasirengusi suteikti pagalbą.

“Savivaldybė, bendradarbiauja su verslu ir imasi sprendimų, gerinančių sąlygas. Tačiau savo pamėgtoms kavinėms ir restoranams, kur iki karantino mielai leisdavome laiką, galime padėti kiekvienas. Tam, kad galėtume į juos grįžti, šiandien reikalinga mūsų pagalba. Kviečiame maitinimo įstaigas jungtis prie iniciatyvos parduodant “talonus”, kviečiame panevėžiečius jau dabar juos įsigyti, o panaudoti gyvenimui grįžus į įprastas vėžes”, – sako meras Rytis Račkauskas.

Viešojo maitinimo įstaigos šiuo metu gali organizuoti paslaugas tik teikiant maistą išsinešimui arba jį pristatant bei atidarant lauko kavines. Pagal karantino taisykles lauko kavinės gali veikti tik tuomet, jei užtikrina 1 m atstumą iki pėsčiųjų takų bei 2 m atstumą tarp klientų, sėdinčių prie skirtingų stalų. Viešojo maitinimo įstaigoms gali būti sudėtinga išpildyti šiuos reikalavimus dėl trūkstamos vietos.

Taip pat daliai kavinių, įsikūrusių Laisvės aikštėje, rekonstrukcijos darbai gali trukdyti įsirengti lauko kavines. Dėl šių priežasčių Panevėžio savivaldybė yra pasirengusi viešojo maitinimo įstaigoms skirti tam tikras miesto viešasias erdves be jokių mokesčių bei operatyviai suderinti visus klausimus dėl leidimų. Šios sąlygos galiotų iki 2020 m. spalio 1 d.

Savivaldybės planuojamos skirti viešosios erdvės: Kultūros ir poilsio parkas bei jo prieigos, Taikos alėja Nevėžio upės pakrantėje, teritorija prie “Ekrano” marių, Senvagė, viešosios erdvės prie Bendruomenių rūmų ir jų prieigos, aikštelė Respublikos g. prieš kino centrą “Garsas”, Sausio 13-osios skveras, Ukmergės g. prieigos nuo Laisvės aikštės bei kt.

Siekiant išlaikyti tvarkingą aplinką ir kokybišką vizualinę išvaizdą viešosiose erdvėse, Savivaldybė prašo įrengiamose lauko kavinėse nenaudoti nereprezentatyviai atrodančių lauko baldų bei ryškių spalvų skėčių.

Kai kuriose iš šių miesto erdvių esant įprastoms sąlygoms vyksta įvairūs miesto renginiai, todėl savivaldybė perspėja, kad esant poreikiui lauko kavinės turės užleisti reikiamas erdves renginiams. Taip pat šios erdvės turės būti atlaisvintos jei prasidėtų rekonstrukcijos darbai ar pan., numatyti miesto atnaujinimo projektuose. Prašome visų būti supratingais ir bendradarbiauti.

Kviečiame visas susidomėjusias viešojo maitinimo įstaigas iki gegužės 5 d. kreiptis el. paštu administracija@panevezys.lt ir nurodyti:

o Kavinės ar restorano pavadinimą, adresą;

o Pageidaujamą vietą ir koordinates lauko kavinei;

o Planuojamą staliukų kiekį;

o Nurodykite, ar planuojate prekiauti alkoholiu.

o Nurodykite savo kontaktus.

Kontaktinis asmuo pasiteirauti: Kristina Buinauskienė, el. paštas kristina.buinauskiene@panevezys.lt, tel. (8 45) 504 469.

Taip pat, savivaldybė ruošiasi teikti miesto Tarybai projektą dėl atleidimo nuo rinkliavos už viešojo maitinimo (prekybos) paslaugas lauko kavinėse ar išplėstose aptarnavimo vietose prie stacionariųjų viešojo maitinimo įmonių 2020 metais. Šis klausimas bus svarstomas Tarybos posėdyje balandžio 30 d.

Dar viena galimybė viešojo maitinimo įstaigoms Panevėžyje – prisijungti prie projekto www.talonai.lt (projektas nemokamas). Šio projekto tikslas – skatinti miestiečius padėti savo mėgstamoms kavinėms, restoranams. Tai galima padaryti įsigyjant “talonus” už pasirinktą pinigų sumą ir juos vėliau panaudojant maitinimo paslaugai gauti.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: