Panevėžio miesto savivaldybė parengė Piliečių chartiją

Panevėžio miesto savivaldybė parengė Piliečių chartiją – dokumentą, kuris yra Panevėžio miesto gyventojų ir Savivaldybės susitarimas, apimantis Savivaldybės paslaugų teikimo įsipareigojimus ir jų teikimo standartus. Savivaldybei svarbus kiekvienas besikreipiantysis ir jo kokybiškas, profesionalus aptarnavimas. Chartija parengta įgyvendinant projektą „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybėse“.

„Tobulinant paslaugų kokybę visame pasaulyje populiari praktika rengti ir įgyvendinti chartijas. Siekiant išsiaiškinti gyventojų lūkesčius, kokybiškų paslaugų sampratą, išskirti problemiškiausias sritis, buvo atliktas Panevėžio miesto gyventojų nuomonės tyrimas, įtraukiant įvairių socialinių grupių atstovus, taip pat atsižvelgta ir į Savivaldybės bei verslo atstovų pasiūlymus. Pagal juos parengėme teikiamų paslaugų kokybės standartus, nustatėme kokybės reikalavimus bei vertinimo rodiklius. O dabar kviečiame visus miestiečius teikti savo pasiūlymus“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Pagal parengtą Chartijos dokumentą Savivaldybės administracija ir toliau įsipareigoja vadovautis šiomis vertybėmis:

atsakomybe – Savivaldybės administracija prisiima atsakomybę už savo sprendimus ir veiksmus;

lygybe ir pagarba – Savivaldybės administracija įsipareigoja visus asmenis aptarnauti pagarbiai, nešališkai ir objektyviai;

skaidrumu – Savivaldybės administracija įsipareigoja išsamiai, suprantamai teikti informaciją, besikreipiantiems asmenims atsakyti į rūpimus klausimus.

Piliečių chartijoje įtvirtinti pagrindiniai asmenų aptarnavimo principai: profesionalumas, savalaikiškumas, aiškumas, prieinamumas, dėmesingumas.

Piliečių chartijoje nurodyti Savivaldybės administracijos ir į ją besikreipiančių asmenų, verslo atstovų įsipareigojimai užtikrins dar kokybiškesnį paslaugų teikimą, leis geriau įvertinti gyventojų poreikius ir lūkesčius, besikreipiantiems asmenims – pagelbės aiškiau suprasti Savivaldybės administracijos veiklos principus ir tai, ko tikimasi iš jų, kaip paslaugų gavėjų. Piliečių chartijoje taip pat nurodoma galimybė teikti pastabas ir pasiūlymus dėl paslaugų ir aptarnavimo kokybės gerinimo, skundus.

Kviečiame Panevėžio miesto gyventojus būti aktyvius, teikti pastabas ir pasiūlymus iki 2021 m. rugsėjo 6 d. el. paštu asta.puodziuniene@panevezys.lt arba tel. (8 45) 501 392.

Su Panevėžio miesto savivaldybės Piliečių chartija galite susipažinti www.panevezys.lt.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: