AINA.LT nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė pasiruošė artėjančiai žiemai

Panevėžio miesto savivaldybė pasiruošė artėjančiai žiemai. Šiandien iškritus pirmam negausiam sniegui ir vėstant orams bei siekiant užtikrinti saugias eismo sąlygas, šiąnakt AB „Panevėžio specialus autotransportas“ darbuotojai atliks prevencinį pagrindinių miesto gatvių barstymą druska.

„Panevėžys yra pasiruošęs gatvių ir miesto viešųjų erdvių priežiūrai žiemą. Jei staiga oro sąlygos ženkliai pablogėtų, turime užtektinai atsargų. Nežinome, kokia bus žiema, esant poreikiui, medžiagų bus galima įsigyti papildomai. Šiuo metu specialūs automobiliai jau paruošti,  kelininkai pasirengę dirbti visą parą“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Kaip ir kiekvienais metais, šaltajam sezonui ruošiamasi iš anksto. Dar spalį išbandyta ir paruošta technika, gatvių priežiūrai žiemą reikalingos medžiagos pradedamos kaupti dar vasarą. AB „Panevėžio specialus autotransportas“ sandėlyje gatvėms barstyti parengta 1250 t techninės druskos, 733 t smėlio, 280 t smėlio chloridų mišinio, 180 t smėlio šaligatviams. Panevėžio mieste yra išdėstyta apie 450 dėžių, skirtų slidžios dangos barstymui: pilkos dėžės užpildytos druska, žalios – smėlio ir smėlio-chloridų mišiniu. Gatvėms barstyti parengti 9 automobiliai su druskos barstymo ir sniego stumdymo įranga, nuo lapkričio 1 d. budėjimo režimu dirba 18 vairuotojų. Šaligatvių ir dviračių takų priežiūrai paruošti 9 traktoriai su sniego valymo bei šaligatvių barstymo įranga, budėjimo režimu dirba 14 traktorininkų. Miesto švara rūpinsis per 70 valytojų. Skaičiuojama, kad vidutiniškai stipraus snygio metu visa ši komanda pagrindines miesto gatves išvalys per 6-8 valandas.

Pasak AB „Panevėžio specialus autotransportas“ atstovų, praėjusiais metais Pramonės g. buvo sumontuota kelių dangos ir oro sąlygų stebėjimo stotelė. Jos pagalba surenkama informacija apie oro ir kelio dangos paviršiaus temperatūrą, rasos tašką, santykinę oro drėgmę. Remiantis matuojamais parametrais, išmanioji stotelė gali prognozuoti ant kelio dangos susiformavusius pavojingus reiškinius tokius kaip plikledis, lijundra, „juodasis ledas“. Šiais metais kelio būklė bus stebima jau dvejomis stotelėmis – Pramonės ir Paliūniškio g.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: