Aina.lt nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė steigia sporto tarybą

Trečiadienį Panevėžio miesto tarybai bus teikiama tvirtinti naujai kuriamos visuomeninės sporto tarybos nuostatus. Naujo darinio steigimo iniciatorius Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas Rimantas Narkūnas įsitikinęs naujos struktūros reikalingumu ir tikisi, kad sporto tarybos steigimui vieningai pritars tiek valdantieji, tiek opozicija.

R.Narkūno teigimu, sporto taryba, taip pat kaip dabar veikianti kultūros ir meno taryba, atliktų eksperto ir konsultanto funkcijas, prisidėtų prie valstybės ir savivaldybės sporto politikos įgyvendinimo.

R.Narkūno teigimu, Panevėžyje sporto tarybos iki šiol nebuvo, tačiau ji yra įsteigta kitose šalies savivaldybėse, tokiose kaip Šiauliai, Klaipėda, Kėdainiai ir kitose. Naujos struktūros uždavinys yra analizuoti, vertinti, svarstyti sporto procesus, jo plėtros galimybes, spręsti probleminius klausimus ir teikti pasiūlymus Panevėžio miesto savivaldybės administracijai ir ji apjungtų miesto sporto klubus, kurių yra apie šimtą.

R.Narkūno teigimu, sporto tarybą sudarytų dvylika narių, tačiau jos veikloje nedalyvautų nė vi

Socialdemokratas Ramūnas Vyžintas

enas politikas: į ją būtų skiriamas tik vienas savivaldybės administracijos Sporto skyriaus atstovas. Į ją taip pat įeitų komandinių ir individualių sporto šakų, aukštojo sportinio meistriškumo, neįgaliųjų sporto, sporto medicinos, biudžetinių ir viešųjų sporto veiklą vykdančių įstaigų atstovai. Sporto tarybos kadencija sutaptų su miesto tarybos darbo kadencija, todėl pirmoji taryba dirbtų trumpiau.

Kolegos R.Narkūno siūlymą visiškai palaiko Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininkas Arūnas Balčiūnas ir tikina, jog tai sveikintinas ir labai reikalingas dalykas, pasitarnausiantis padėti įgyvendinti idėjas ir lūkesčius, prisidės prie sporto strategijos ir plėtros.

 

Socialdemokratas Ramūnas Vyžintas sakė pritariantis sporto tarybos steigimui ir tai pirmiausia, anot jo,  bus labiau girdimas visuomenės balsas bei prisidės prie skaidresnio ir demokratiškesnio biudžeto lėšų paskirstymo.

„Tegul steigia, tik tegul taryboje būna visų atstovų, o ne vien mero parankiniai. Dabar gi opozicijos atstovų nėra net verslo taryboje“,- sakė konservatorė Indiana Grigienė.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: