Panevėžio miesto savivaldybei rekomendacijos dėl pandemijos negalioja?

Gruodžio 8-ąją Panevėžio miesto savivaldybė visuomenei nuleido LR Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, kurios iki šiol neatšauktos, nerengti jokių vakarėlių darbovietėse, ugdymo įstaigose, atsisakyti renginių tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, atsisakyti netgi asmeninių švenčių. Jei renginys visgi vyktų buvo nurodoma prievolė visus jo dalyvius testuoti greitaisiais testais. Dėl tokių valdžios nurodymų eglutės įžiebimo šventę atšaukė „Rožyno“ bendruomenė, Kalėdinių vakarėlių atsisakė verslo įmonės, lopšeliai-darželiai, mokyklos. Tačiau, akivaizdu, kad visuomenei nuleistos rekomendacijos pačiai savivaldybei negalioja.

Praėjusį penktadienį Panevėžyje restorane „Vasaris“ vyko vos ne masinė savivaldybės organizuota geriausių miesto sportininkų pagerbimo šventė, kurioje dalyvavo daugiau nei šimtas žmonių. Ji buvo finansuojama miesto biudžeto pinigais, nepaisant rekomendacijų renginių atsisakyti arba visus jo dalyvius tikrinti greitaisiais testais.

Restorano „Vasaris“ šeimininkė Miglė Gruzdienė nė į vieną klausimą, nei kiek žmonių dalyvavo šventėje, nei kuo jie buvo vaišinami, nei kiek kainavo banketas, nei kaip buvo užtikrinamas renginio dalyvių saugumas neatsakė ir to patarė teirautis užsakovo – savivaldybės administracijos.

Viena didžiausių Panevėžio sporto fanų miesto tarybos Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas Rimantas Narkūnas sakė vakarėlyje nedalyvavęs, nes į jį nebuvęs kviestas, o apie jį sužinojęs iš vieno sporto klubo atstovo.

Po renginio ir savaitgalio laisvadienį pasiėmęs Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis patvirtino, kad renginį organizavo jo vadovaujamas skyrius, o jo dalyvius atrinko savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Žibutės Gaivenienės vadovaujama komisija. Anot jo, vakarėlyje dalyvavo daugiau kaip šimtas žmonių, o jie į renginį buvo įleidžiami tik su galimybių pasais.

J.Jasiukaitis neslėpė, kad renginys kainavo, nes pinigų reikėjo prizams ir vaišėms, tačiau tikino nežinantis kiek, nes nematęs sąmatos. Jis prasitarė, kad šventės dalyviai buvo pavaišinti taurėmis vyno, tačiau apie kitas vaišes nieko nepasakė.

Savivaldybės sporto skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Užtupaitė nurodė, kad geriausių miesto sportininkų pagerbimo renginį tradiciškai organizavo Sporto skyrius ir jame dalyvavo 120 žmonių. Specialistės teigimu, nominantus, kaip ir ankstesniais metais, atrinko savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta geriausių sportininkų atrankos komisija. Pasak Ž. Užtupaitės buvo įteiktos 34 nominacijos bei apdovanota 70 Panevėžio sportui nusipelniusių žmonių, o renginys, įskaitant jo organizavimą, statulėles, svečių maitinimą, savivaldybei kainavo 6,2 tūkst. eurų.

Ž.Užtupaitė patikino, kad renginys buvo organizuotas atsižvelgiant į visas Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos operacijų vadovo rekomendacijas bei reikalavimus, visi dalyviai turėjo galimybių pasus, todėl jie greitaisiais testais tikrinami nebuvo. Be to vakarėlis, kuris, kaip sakė J.Jasiukaitis, tęsėsi kelias valandas, buvo išskirtas į dvi dalis: apdovanojimo ceremoniją ir svečių vaišinimą.

Vėliau Savivaldybės sporto skyrius patikslino, kad dalyviai buvo vaišinami tik silpnaisiais gėrimais – raudono ar balto vyno taure. Renginio svečiai galėjo naudotis virtuvės ir baro paslaugomis.

AINA.lt primena, kad geriausiais praėjusių metų Panevėžio miesto sportininkais buvo išrinkti karjerą baigianti dviratininkė Simona Krupeckaitė ir plaukikas Danas Rapšys.

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr. 

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: