Panevėžio miesto savivaldybė nuotr.

Panevėžio miesto taryba patvirtino azartinių lošimo vietų steigimo tvarkos aprašą

Taryba patvirtino Panevėžio miesto savivaldybės lošimų organizavimo vietos poveikio viešajai tvarkai, švietimui, kultūrai, visuomenės sveikatai, gyvenamajai aplinkai ir kriminogeninei situacijai vertinimo kriterijų ir prašymų nagrinėjimo tvarkos aprašą.

„Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos savivaldybių tarybos įpareigotos išduoti leidimus mieste steigti ne tik lošimų namus (kazino), bet ir automatų ar bingo salonus, lažybų ir totalizatoriaus punktus. Perėmę šias valstybines funkcijas pagal patvirtintą aprašą galėsime nustatyti lošimų organizavimo vietos poveikį aplinkai, kriminogeninei situacijai. Šie kriterijai taps reikšmingi vertinant lošimo bendrovių prašymus naujai atidaryti ar tęsti lošimų organizavimo veiklą konkrečiose vietose“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Nuo šiol atidarant ar steigiant lošimų organizavimo vietas arba tęsiant lošimų organizavimo veiklą mieste sutikimai galės būti išduodami tik pritarus Tarybai. Nagrinėjant įmonės prašymą išduoti sutikimą, bus vadovaujamasi konkrečios lošimų organizavimo vietos poveikio viešajai tvarkai, švietimui, kultūrai, visuomenės sveikatai, gyvenamajai aplinkai ir kriminogeninei situacijai apraše nustatytais kriterijais, tad tokiu būdu bus įgyvendinama didesnė kontrolė atidarant ar steigiant lošimų organizavimo vietas arba tęsiant lošimų organizavimo veiklą.

Nusikalstamų veikų ir administracinių nusižengimų, susijusių su viešąja tvarka lošimų organizavimo vietoje skaičiui vertinti bus naudojami Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos viešai prieinami duomenys https://maps.ird.lt/map/. Bus vertinamas  pastarųjų metų laikotarpis iki prašymo dėl sutikimo tęsti lošimų organizavimo veiklą konkrečioje lošimų organizavimo vietoje užregistravimo Savivaldybės administracijoje dienos.

Įsigaliojęs įstatymas įpareigoja bendroves gauti savivaldybių tarybų sutikimus ne tik atidarant ar steigiant lošimų organizavimo vietą, bet ir pratęsiant Lošimų priežiūros tarnybos išduotus leidimus kas 5 metus.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: