AINA.LT nuotr.

Panevėžio miesto taryboje padėkota ir mokesčių mokėtojams

Ketvirtadienį vykusiame Panevėžio miesto tarybos posėdyje, tačiau vėlgi tik valdančiosios daugumos atstovų balsais, buvo patvirtintas šių metų miesto biudžetas, kuriam, kaip teigė tie patys valdantieji, pretenzijų neturėjo net opozicija. Anot jų, naujų pasiūlymų dėl valdiškų pinigų paskirstymo nepateikė ir nė vienas juridinis ar fizinis asmuo, nė viena įstaiga ar organizacija. Po tokių pasigyrimų opozicijos atstovai atkirto, kad su dabartine tarybos dauguma niekas nebenori bendrauti, nes žino, kad bet kokie siūlymai be jokių argumentų bus atmesti.

Biudžeto rengėjų teigimu, palyginus su patikslintu praėjusių metų biudžetu šiemetinis pinigų krepšys didėja 1,9 procento ir šiemet planuojama gauti 130 mln. 822 tūkst. 600 eurų pajamų. Didėjant pajamoms apetitas nemažinamas ir numatoma išleisti 145 mln. 398 tūkst. 100 eurų, iš kurių net 70 mln. 797 tūkst. 600 eurų bus skirta darbo užmokesčiui, arba daugiau kaip 9 mln. eurų daugiau negu pernai.

Buvęs parlamentaras Povilas Urbšys, kaip įprasta, prašęs pristatyti visuose tarybos komitetuose nagrinėtą biudžeto projektą, tikino, kad jam situacija primena tarybinius laikus, kai valdantiesiems viskas gerai, o tarkim Moksleivių namai yra apverktinos būklės ir jų atnaujinimui neskiriama nė cento. Politikas akcentavo, kad žmonės masiškai bėga iš Panevėžio ir per dešimtmetį mieste neliko 20 tūkst. gyventojų, tačiau valdžia to nemato ir rūpinasi tik Laisvės aikšte ir šviečiančiu fontanu, bet ne žmonių gerove.

Konservatorė Jurga Girdzijauskienė sakė, kad formuojant biudžetą opozicija tikrai nedalyvavo, nes šioje kadencijoje visi opozicijos siūlymai buvo atmetami. Anot jos, dabartiniai valdantieji rūpinasi tik išoriniu blizgesiu: fontanais, aikšte, šventėmis, tačiau nemato autobusų stoties ir visai nesidomi kaip gyvena eiliniai žmonės ir su kokiomis problemomis jie susiduria.

Valdančiųjų atstovas Valdas Staugaitis tikino, kad biudžeto projektas parengtas labai gerai, nes jam pasiūlymų, išskyrus savivaldybės administraciją, daugiau niekas neturėjo.

Opozicijos lyderė Gema Umbrasienė paragino valdančiuosius, užuot džiaugusis augančiu biudžetu, kuris per keletą metų yra išaugęs kelis kartus ir tikrai tiek daug pinigų niekada nebuvo, pirmiausia padėkoti mokesčius mokantiems Lietuvos žmonėms, verslui, Europos sąjungos piliečiams ir nors bent kiek atiduoti jiems grąžos.

Atsiliepdamas į J.Girdzijauskienės kritiką buvęs krikdemas Petras Luomanas patarė jai prieš rodant į ką nors pirštu jį nusiplauti, nes neva tik dėl opozicijos trukdžių neatsirado naujos autobusų stoties.

Pastarajam „žaliasis“ Mantas Leliukas patarė piršto nemaišyti su kitu galu, o apie autobusų stotį nekalbėti nesąmonių, nes neva visi žino kas jos statybos projektą išbraukė iš URBAN programos.

Judėjimo „Kartu“ atstovui Rimantui Ridikui užkliuvo, kad neregėtais tempais auga išlaidos viešinimui, įvaizdžio kūrimui, projektų pristatymui. Jis teigė pasibaisėjęs savivaldybės internetiniame puslapio pradžioje pamatęs net tris vieną žmogų (veikiausiai merą R.M.Račkauską) viešinančius straipsnius.

„Gal valdantieji ir yra patys gražiausi, bet dėl protingumo… abejoju. Jei niekas dėl biudžeto nieko nesiūlė, reiškia, kad niekas nebenori su jumis bendrauti“,- situaciją diagnozavo kitas judėjimo „Kartu“ atstovas Ričardas Bakanauskas.

Girdėdamas opozicijos pretenzijas ir kritiką meras Rytis Mykolas Račkauskas tai pavadino liejamomis graudžiomis krokodilo ašaromis, o 16-os, veikiausiai ne vien valdančiųjų balsų, pakako, kad biudžetas būtų patvirtintas. Tik 4 politikai buvo prieš, o dar 5 tarybos nariai balsuodami susilaikė.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: