AINA.LT nuotr.

Panevėžio miesto tarybos narių atlyginimai perkopė 1 tūkst. eurų

Nors Panevėžio miesto savivaldybės interneto svetainėje skelbiama, kad antrąjį šių metų ketvirtį politikai tenkinosi vidutiniais 290 eurų atlygiais į rankas per mėnesį, bene per savaitę visgi pavyko gauti informacijos apie dabartinę situaciją.

Panevėžio miesto savivaldybės Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Lina Kolpertienė pakomentavo, kad iki Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo šių metų balandį, tarybos narių išmokoms kas mėnesį biudžete buvo planuojama po 23,2 tūkst. eurų. Pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui vienam mėnesiui 27 tarybos nariams darbo užmokesčio fondas padidėjo 10,1 tūkst. eurų iki 33,3 tūkst. eurų.

Anot L.Kolpertienės iki Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo, atlygis vienam tarybos nariui buvo numatytas ne už daugiau kaip 60 darbo valandų ir siekė 633 eurus, o atskaičius mokesčius – 407 eurus.

Pasikeitus įstatymams tarybos nario darbo užmokestis „popieriuje“ išaugo iki 1142 eurų, o į rankas – 734 eurų.

L.Kolpertienė nurodė, jog nuolatinės komisijos ar tarybos komiteto pirmininko atlyginimas didinamas 20 procentų ir šokteli iki 1371 euro (į rankas lieka 881 euras).

Komitetų ir komisijų pirmininkų pavaduotojams skiriamas 10 procentų priedas, todėl jiems pinigines papildo 808 eurai.

Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja akcentavo, kad šie atlygiai paskaičiuoti atsižvelgiant į tai, kad visi tarybos nariai dalyvaus visuose tarybos, komitetų, komisijų posėdžiuose ir tik tada gaus maksimalų atlygį. Anot jos, artimiausiame tarybos posėdyje bus teikiamas sprendimo projektas, kuriuo bus siūloma keisti Tarybos veiklos reglamentą, kad atlyginimas tarybos nariams būtų mažinamas proporcingai praleistam posėdžių skaičiui.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: