Panevėžio miesto tarybos opozicija pasiryžusi valdžią imti į savo rankas?

Šiaulių apygardos teismui pripažinus Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską bei jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę kaltais korupcijos byloje, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, atstovaujama Indianos Grigienės, išplatino pareiškimą bei paragino merą atsistatydinti iš užimamų pareigų, nebekompromituoti miesto ir demokratinių vertybių politikoje. Be to, konservatorių frakcija pakvietė kitas save demokratiškomis laikančias partijas pradėti diskusijas dėl naujos demokratinės valdančiosios daugumos sudarymo.

Šešėlis krinta ir miestui

Beveik niekas iš opozicijos neabejoja, kad meras R.M.Račkauskas Šiaulių apygardos teismo nutartį skųs aukštesnės instancijos teismui, tačiau jos atstovai įsitikinę, kad esant tokiai situacijai meras privalo atsistatydinti ir nebemesti įtarimų šešėlio visam miestui.

AINA.lt pasidomėjusi, ar opozicijai pavyks sudaryti naują valdančiąją daugumą, o susikompromitavusį merą R.M.Račkauską bent šiek tiek patraukti į politikos užribį bei atimti lemiamo balso teisę, išgirdo, jog dabartinės valdančiosios daugumos laidotuvėmis tiki toli gražu ne visi opozicijos atstovai.

Tiesa, iš karto po Šiaulių apygardos teismo sprendimo socialdemokratas Ramūnas Vyžintas patikino sušauksiantis skyriaus tarybą, kuri svarstys klausimą dėl partiečių tolesnio dalyvavimo dabartinės valdančiosios daugumos darbe.

Viena frakcija atkrenta

Pareiškimą pasirašiusi I.Grigienė sakė tikinti, jog naująją daugumą pavyks sudaryti, tačiau tai priklausys nuo kitų tarybos veikloje dalyvaujančių partijų ir frakcijų bei jų požiūrio į demokratiją ir skaidrumą.

I.Grigienė

„Teismo sprendimas yra, nuosprendis veikiausiai bus skundžiamas, bet garbingas žmogus pats turėtų pasitraukti ir nebejuodinti miesto“,- sakė I.Grigienė ir pridūrė, jog prie opozicijos galėtų prisijungi socialdemokratai, liberalsąjudininkai, kitos frakcijos.

Konservatorė sakė nematanti galimybės kartu dirbti tik su frakcija „Atsinaujinančiam Panevėžiui“, nors ji buvusį savo judėjimo „Kartu“ lyderį Povilą Urbšį jau irgi „išdūrė“.

Teistumo nepanaikins

„Žaliasis“ Mantas Leliukas sakė visiškai pritariantis konservatorių pozicijai, juolab, kad Jungtinėje frakcijoje yra ir Maurikijus Grėbliūnas.

„Demokratinėje ir korupcijos netoleruojančioje šalyje tokių cirkų nebūtų, o aš 99 procentais esu įsitikinęs, kad aukštesnės instancijos teismas jam teistumo nepanaikins. Viskas įmanoma, kad ir nauja valdančioji dauguma, tačiau tam reikalingas laikas. Visa opozicija pritaria konservatorių pareiškimui, tačiau tai turi būti daroma žingsnis po žingsnio, nes nežinau kaip pasielgs tie, kuriems buvo numestas geresnis duonos kąsnis ar koks skanėstas“,- samprotavo M.Leliukas.

Pirmas atsiribojo

„Pasiūlymas labai racionalus, tačiau jo dar rimtai nesvarstėme. Aš nuo jo atsiribojau po pačių pirmųjų signalų apie galimą korupciją. Apmaudu, kad procesas taip ilgai tęsiasi ir dar galbūt jis galės baigti šią kadenciją ar net dalyvauti būsimuose rinkimuose. Labai negražu, kai tokie dalykai vyksta“,- sakė frakcijos „Kartu“ atstovas Rimantas Ridikas.

Netiki nauja valdančiąja dauguma

Opozicijos lyderė Gema Ubrasienė sakė, jog demokratinėje ir korupcijos netoleruojančioje valstybėje negalima nepritarti konservatorių siūlymui, tačiau ji sakė duodanti ne daugiau kaip 20 procentų, kad tokį sumanymą pavyks įgyvendinti.

„Jei tai pavyktų būtų didžiausias džiaugsmas, tačiau labai keistų nuostatų laikosi liberalai, valstiečiai. Normaliame pasaulyje, o dabar netgi teismui priėmus sprendimą, meras tikrai būtų atsistatydinęs, o pas mus yra, kaip yra“,- samprotavo G.Umbrasienė.

G. Umbrasienė

Buvęs Panevėžio miesto meras, konservatoriaus, irgi ne kartą prieš Temidę stovėjęs, tačiau galiausiai išteisintas Vitalijus Satkevičius sakė pritariantis frakcijos pozicijai, tačiau ar pritars kiti, anot jo, parodys gyvenimas.

Irgi buvo kaltinamas

Paklausus, kaip po teismo sprendimo turėtų pasielgti meras R.M.Račkauskas, V.Satkevičius pareiškė, jog tai daugiau moralės reikalas, patikino tikintis Lietuvos saugumu ir prisiminė sau klijuotą etiketę.

„Mane irgi kai kas atakavo, vadino vagimi. Dažnai sunku suprasti, vogė ar nevogė. Aš niekada nevogiau, visi tai žinojo, visi pasitarimai vyko dalyvaujant žiniasklaidai, buvo įrašinėjami, tačiau visgi kaltinimai buvo mesti. Tiesa, net didžioji opozicijos dalis manęs nekaltino. Dabar gi, tarybos posėdžiai vyksta keistai, nustatyti įvairūs ribojimai. Temidė visgi nėra akla, o teismai nešoka pagal prokuratūros ar kitų tarnybų dūdelę. Mano kadencijoje buvo išbrista iš krizės, sumažintos skolos, parengta daug investicinių projektų, o tada kai kam kilo interesas paimti valdžią. Manau, jog kiekvienas iš mūsų žino esantis kaltas ar ne, tad pasielgęs sąžiningai pasielgs teisingai“,- samprotavo V.Satkevičius.

V. Satkevičius

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: