Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto tarybos opozicijai Stasio Eidrigevičiaus menų centras primena vaiduoklį

Panevėžio miesto taryba be didesnių diskusijų pritarė miesto meno ir kultūros įstaigų 2022 metų veikloms planams bei 2021 metų veiklos ataskaitoms, tačiau opozicijoje esantiems politikams nuolat kliuvo Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC), kuriam numatyta 11 milijonų eurų. Politikai taip ir neišgirdo, ar žmogus, kuriam dar gyvam esant statomas memorialas, tikrai dovanos savo kūrinius, todėl situaciją vadino mistine.

Opozicija stebėjosi, kad trejus metus veikianti įstaiga – SEMC neturi nei strategijos, nei vizijos. Svarstant kultūros ir meno įstaigų šių metų veiklos planus, opozicijoms atstovams pasiteiravus, ar su S. Eidrigevičiumi pasirašyta jo kūrinių dovanojimo sutartis, buvo atsakyta, kad to plane nėra, tačiau sekė patikinimas, kad viskas bus gerai.

Opozicijos atstovams labiausiai knietėjo sutarties sudarymas ir pateikus tvirtinti praėjusių metų kultūros ir meno įstaigų veiklos ataskaitas.

Iš Kultūros skyriaus vedėjos Astos Čeponienės opozicijai nepavyko ištraukti, kad praėjusių metų gruodį su S. Eidrigevičiumi raštu buvo aptartos bendradarbiavimo sutarties sąlygos, tačiau jų valdininkė nekonkretizavo.

Opozicijos lyderei Gemai Umbrasienei konstatavus, kad SEMC be S. Eidrigevičiaus darbų būtų nonsensas, meras Rytis Mykolas Račkauskas patarė pernelyg nenagrinėti sutarties, nes joje neva yra ir konfidencialių kriterijų.

„Viskas gerai, centras kyla, viskas pavyks ir įvyks. Atėjus laikui viskas bus paviešinta ir nereikia išradinėti dviračio iš naujo“,- konstatavo meras.

Pastarajam „žaliasis“ Mantas Leliukas priminė, kad SEMC yra viešas objektas ir patarė su konfidencialumu baigti juokus.

Judėjimo „Kartu“ atstovui Ričardui Bakanauskui tarstelėjus, kad eilinį kartą valdantieji slepia opoziciją ir miesto gyventojus dominančią informaciją, meras R.M.Račkauskas jam patarė nesinervinti ir giliau kvėpuoti.

Konservatorė Jurga Girdzijauskienė konstatavo, kad tokio slaptumo, kur skiriami didžiuliai pinigai, nėra visame pasaulyje.

„Mistinis dalykas, apie kurį žino tik trys žmonės“,- diskusijas apibendrino R.Bakanauskas.

15 tarybos narių, tai yra valdančiųjų balsais buvo pritarta praėjusių metų kultūros ir meno įstaigų veikloms, tačiau vaiduoklio šešėlis nuo SEMC nenuslinko.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: