AINA.LT nuotr.

Panevėžio miesto valdžia panevėžiečiams parengė „naujametinę dovaną”

Nuo Naujųjų metų Panevėžyje šiukšlių išvežimas arba taip vadinamas buitinių atliekų tvarkymas gyventojams brangs 30 ar 40 procentų. To neslėpė sprendimo projektą Panevėžio miesto tarybai pristatęs savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus. Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna konstatavo, kad šie mokesčiai didinami dėl Seimo daugiau nei tris kartus padidinto taršos mokesčio. Anot jo, jei Seimas savo sprendimą atšauktų, tarybos sprendimas irgi būtų peržiūrėtas.

Svarstant šį klausimą daugiausiai buvo kalbėta apie atliekų rūšiavimą bei konstatuota, kad žmonės neskatinami jas rūšiuoti, nes visi taip vadinami atliekų gamintojai apmokestinami vienodai.

J.Leipus informavo, kad dviejų kambarių bute gyvenantys du žmonės per metus už atliekų tvarkymą sumokės 86 ar 87 eurus. Panašiai tiek pat mokės ir privataus namo gyventojai, kurie naudojasi bendrais konteineriais. Tokiame pačiame dviejų kambarių bute gyvenanti trijų asmenų šeima savo piniginę per metus jau turės paploninti jau maždaug 120 eurų.

Miesto plėtros skyriaus vedėjas sutiko, kad skirtingose savivaldybėse atliekų tvarkymo mokesčiams apskaičiuoti naudojamos skirtingos metodikos, tačiau jis patikino, kad kainos Panevėžyje beveik nesiskiria nuo Kauno rajone ar Šiauliuose patvirtintų kainų.

Iš posėdyje dalyvavusių 25 politikų tik 14 pritarė sprendimo projektui, o opozicijos atstovai balsavo prieš arba susilaikė.

Brangstant elektrai, dujoms, vandeniui, šildymui, malkoms panevėžiečiams tai bus dar viena nemaloni kalėdinė dovanėlė.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: